Dubaj: Address Beach Resort z rekordem Guinnessa za najwyżej położony basen infinity

24 marca został ustanowiony nowy światowy rekord Guinnessa w kategorii najwyżej położonego nad powierzchnią ziemi odkrytego basenu bez widocznych krawędzi tzw. infinity. Nowy rekordzista, który znajduje się na wysokości 294 metrów, należy do dubajskiego Address Beach Resort.

Address Beach Resort jest położony w Dubai Marina nieopodal Jumeirah Beach Walk. Wchodzi on w skład ośrodka opracowanego przez Al Ain Holding, który składa się z kilkuset pokoi hotelowych i apartamentów. Ponadto znajduje się tam basen infinity, który niedawno pobił rekord Guinnessa.

Zbiornik wodny jest położony na wysokości 294 metrów, na 77. piętrze hotelu. Basen ma powierzchnię 560 metrów kwadratowych i jest podzielony m.in. na strefę pływania i opalania. Z atrakcji rozpościera się widok na Bluewaters, Palm Jumeirah, Dubai Marina oraz na Burj Al Arab.

Z basenu wolno korzystać tylko hotelowym gościom. Mimo to atrakcję można zobaczyć z bliska, odwiedzając otwartą dla wszystkich restaurację Zeta Seventy Seven, która sąsiaduję z basenem. Lokal ten serwuje lunch i kolację opartą głównie na kuchni azjatyckiej.

Zobacz również: Od 3 kwietnia nowe zasady wjazdu do Dubaju

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.