Od dziś lekko zmieniają się zasady wjazdu do Dubaju

Od 3.04 (sobota) Polska została wpisana przez Zjednoczone Emiraty Arabskie na listę państw wysokiego ryzyka. W tej sytuacji na lotnisku przejdziemy dodatkowy test, ale jest on szybki i darmowy.

Z dniem dzisiejszym (3.04) Polska znalazła się na liście państw wysokiego ryzyka według Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Brzmi to groźnie, lecz tylko nieznacznie zmienia zasady wjazdowe i nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami.

Musimy tak samo jak wcześniej wykonać test przed wylotem, tutaj nic się nie zmienia. Gdy jednak już wylądujemy zostanie nam wykonany kolejny test. Co najważniejsze, jest on darmowy!

Musimy pozostać w miejscu zamieszkania w samoizolacji, lecz nie jest to żaden powód do zmartwień, ponieważ wynik testu powinniśmy otrzymać w kilka godzin, wtedy będziemy mogli spokojnie zwiedzać Dubaj!

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.