Dom rodziców Harry’ego Pottera na sprzedaż, chociaż… chętnych brak

Budynek znany z serii o młodym czarodzieju jest na sprzedaż od niemal 3 lat. Najwidoczniej chętnych jest niewielu, ponieważ obiekt został… przeceniony. 

Zdjęcie: Airbnb

De Vere House z brytyjskiego Lavenham (ok. 100 km od Londynu) został wystawiony na sprzedaż w 2017 roku. Pierwotna cena wynosiła 995 tys. funtów (ok. 5 mln złotych). Obniżka nie należy do najwyższych, ponieważ właściciele zdecydowali się na przecenę w wysokości 5 tys. funtów. Aktualnie dom kosztuje 950 tys. funtów, czyli około 4,7 mln złotych.

Zobacz również: Dom Harry’ego Pottera do wynajęcia na Airbnb

Potencjalnych kupców odstraszają tłumy turystów, którzy przyjeżdżają do hrabstwa Suffolk, aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w filmowym Godric’s Hollow. Zabytkowe domostwo nie sprawdzi się dla osób ceniących sobie ciszę i spokój. 

Dwupiętrowy De Vere House mieści w sobie sześć sypialni, trzy salony, dużą jadalnię, dwie kuchnie i cztery łazienki. Cała działka to powierzchnia równa 1600 metrów kwadratowych.

Posesja została zaprojektowana dla 12 hrabiego rodu de Vere – Johna de Vere’a (straconego w Tower z rozkazu króla Edwarda IV). 

Obecni właściciele obiektu mieszkają w Lavenham od ponad 30 lat. 

Źródło: Rzeczpospolita

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.