Chorwacja wprowadza bezpłatne szczepienia dla turystów

W ostatnich dniach chorwackie władze robią co mogą, aby zatrzymać wzrost dziennych przypadków zakażeń koronawirusem. Z tego powodu uruchomiły bezpłatne szczepienia również dla zagranicznych turystów.

Dubrownik, foto: Spencer Davis/ Unsplash

Chorwacja nie poddaje się w zwalczaniu epidemii koronawirusa i postanowiła rozszerzyć grupę osób, które dobrowolnie mogą się zaczepić. Do tego grona dołączyli również obcokrajowcy, w tym zagraniczni turyści, którzy przyjeżdżają by wypocząć nad Morzem Adriatyckim.

Szczepienia można dokonać w chorwackich Powiatowych Instytutach Zdrowia Publicznego, punktach szczepień, a także w specjalnych busach COVID-19.

W Chorwacji stosuje się te same preparaty co w Unii Europejskiej, w tym również w Polsce. Oznacza to, że szczepienie wykonywane tam jest uznawane we wszystkich krajach członkowskich.

Obecnie na terytorium Chorwacji jedną dawkę zaszczepiło się około 1,6 mln osób. Pełny cykl szczepienia przyjęło 1,4 mln osób, czyli ponad 41 proc. dorosłych obywateli kraju.

Zobacz również: Chorwacja zmienia zasady wjazdu

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.