Chorwacja zmienia zasady wjazdu!

W środę chorwackie władze opublikowały nowe rozporządzenie, według którego od 1 lipca podróż do tego kraju wiąże się z okazaniem Unijnego Certyfikatu COVID.

Rab, foto: Boudewijn “Bo” Boer/ Unsplash

Zgodnie z przepisami, od czwartku osoby przybywające do Chorwacji muszą mieć przy sobie Unijny Certyfikat COVID. Jeśli podróżni nie będą go posiadali, ich obowiązkiem jest okazanie negatywnego wyniku testu PCR na koronawirusa, wykonanego maksymalnie 72 godzin przed przekroczeniem chorwackiej granicy, a w przypadku testu antygenowego – w ciągu 48 godzin. 

Ponadto podróż do Chorwacji jest dozwolona po okazaniu zaświadczenia o szczepieniu lub dokumentu potwierdzającego przebycie COVID-19 w ciągu 180 dni od przyjazdu.

Z ograniczeń są zwolnione dzieci do 12. roku życia, osoby podróżujące w maksymalnie 12-godzinnym tranzycie, a także osoby przybywająych z ważnych przyczyn biznesowych i rodzinnych.

Więcej szczegółowych informacji na temat zasad podróżowania do Chorwacji można znaleźć TUTAJ.

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.