Austria wprowadza tymczasowy lockdown i zamyka hotele

Od 22 listopada wprowadzony został ogólnokrajowy lockdown w Austrii. Blokada kraju ma potrwać do 20 dni. Zamknięte zostały hotele i restauracje, ale na szczęście przejazd tranzytem przez Austrię jest nadal możliwy i bez problemowy.

Fot: Wiedeń/ @leyy, Unsplash

Austria zmaga się kolejny raz z dużą ilością przypadków SARS-CoV-2 w społeczeństwie. Rząd zdecydował się na mocne środki zapobiegawcze i ogłosił 20-dniowy lockdown dla wszystkich obywateli.

Odwołane zostały jarmarki bożonarodzeniowe, które tak bardzo uwielbiają turyści. Zamknięto restauracje i hotele. Wyjątkiem jest działanie stoków narciarskich, które jednak zostały dopuszczone do działania pod bardzo restrykcyjnymi przepisami covidowymi, które nie zachęcają turystów do odwiedzin.

Po 20 dniach lockdown ma się skończyć, ale jedynie dla osób zaszczepionych. Blokada dla osób nieposiadających dowodu szczepienia nie będzie miała na ten moment daty końcowej, więc niezaszczepieni turyści nadal nie będą mogli korzystać z bazy noclegowej oraz wielu atrakcji.

Na szczęście nie zmienia się zasada tranzytu, co jest ważne dla turystów udających się samochodem do Włoch. Podczas tranzytu nie są wymagane szczepienia ani testy. Można się zatrzymywać na przydrożnych parkingach i stacjach benzynowych.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.