Argentyna: Władze ogłosiły warunki wjazdu obcokrajowców

Zgodnie z planem argentyńskich władz, od 1 listopada br. obcokrajowcy będą mogli wjeżdżać do ich kraju. Mimo to będą istniały pewne warunki, które każdy podróżny będzie musiał spełnić.

Foto: Fernando Távora/ Unsplash

Kilka dni temu pisaliśmy o ogłoszeniu przez Argentynę trzystopniowego planu otwierania granic, który mało szczegółowo opisywał warunki wjazdu dla osób nie pochodzących z Argentyny i krajów sąsiednich. Teraz wiadomo jednak, co podróżni spoza tych krajów będą musieli posiadać, aby przekroczyć argentyńską granicę.

Od 1 listopada osoby podróżujące do Argentyny z większości państw świata, w tym również z Polski będą musiały przedstawić dokument potwierdzający odbycie szczepienia przeciw koronawirusowi, a także negatywny wynik testu PCR, wykonany w ciągu 72 godzin przed podróżą. Jeśli chodzi o osoby niezaszczepione, będą one musiały wykonać przed wyjazdem test antygenowy, odbyć 7-dniową kwarantannę oraz wykonać drugi test – tym razem PCR w siódmym dniu pobytu w Argentynie.

Obecnie na terenie Argentyny potwierdzono ponad 5,25 mln zakażeń koronawirusem, zmarło ok. 115 tys. osób.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.