Argentyna ogłosiła trzystopniowy plan otwierania granic

Argentyńskie władze w końcu zdecydowały się przedstawić plan związany z otwieraniem granic. Początkowo wjazd do kraju będzie możliwy tylko dla mieszkańców oraz podróżnych z krajów sąsiadujących. 

Buenos Aires, foto: Nestor Barbitta/ Unsplash

Z powodu polepszającej się sytuacji epidemicznej oraz postępującego programu szczepień, rząd Argentyny postanowił przedstawić trzystopniowy plan związany z otwieraniem granic kraju.

Już od 24 września obywatele Argentyny, a także rezydenci będą mogli wjeżdżać to tego południowoamerykańskiego kraju bez odbywania kwarantanny. Z początkiem października nastąpi otwarcie granic dla podróżnych z krajów sąsiadujących m.in z Urugwaju i Chile, a także zwiększenie górnego limitu przyjmowanych pasażerów lotniczych – obecnie limit wynosi ok. 2 tys. osób dziennie.

Ostatni etap otwierania granic ma nastąpić prawdopodobnie w listopadzie, pod warunkiem, że sytuacja epidemiczna nie ulegnie pogorszeniu. Wtedy też wjazd do Argentyny będzie możliwy dla wszystkich podróżnych. Trzeba jednak się spodziewać, że tak jak inne kraje, tak również Argentyna może wprowadzić obowiązek przedstawienia dowodu odbycia szczepienia i negatywnego wyniku testu na COVID-19.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.