Arabia Saudyjska odnotowuje 156% wzrost liczby zagranicznych gości

Arabia Saudyjska zaskakuje światowy sektor turystyczny, odnotowując niezwykły wzrost liczby zagranicznych gości. Według danych opublikowanych przez Organizację Narodów Zjednoczonych, Królestwo znalazło się na czele rankingu pod względem wzrostu przyjazdów turystów międzynarodowych w 2023 roku.

Mekka, foto: Haidan/ Unsplash

Arabia Saudyjska staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem dla turystów, oferując nie tylko bogactwo historycznych i kulturowych atrakcji, ale także nowoczesne udogodnienia i możliwości wypoczynku. Dynamiczny rozwój sektora turystycznego tego kraju przyciąga uwagę międzynarodowych podróżników i może stanowić inspirację dla innych krajów regionu Bliskiego Wschodu.

Przeczytaj również: Lotnisko w Dubaju obsłużyło prawie 90 milionów pasażerów w 2023 roku

Co raz więcej turystów przybywa do Arabii Saudyjskiej

Ożywienie w sektorze turystycznym Arabii Saudyjskiej jest niepodważalne – liczba przyjazdów turystów międzynarodowych w 2023 roku wzrosła aż o 156% w porównaniu z danymi z 2019 roku. Ten imponujący skok w ilości gości potwierdza, że Królestwo stało się jednym z głównych graczy na arenie międzynarodowego turystyki.

Arabia Saudyjska nie tylko odnotowała wzrost liczby przyjazdów turystów, ale także osiągnęła nowe rekordowe przychody z turystyki międzynarodowej. Według danych Saudyjskiego Banku Centralnego (SAMA), w pierwszych trzech kwartałach 2023 roku wydatki turystów przekroczyły imponującą kwotę 100 miliardów SR. To świadczy o rosnącej popularności kraju jako celu podróży dla osób z całego świata.

Źródło: gulfnews.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.