Airbnb zakazuje używania kamer przez właścicieli w mieszkaniach

Globalna platforma umożliwiająca wynajem krótkoterminowy mieszkań i domów jaką jest Airbnb ogłosiła wprowadzenie pełnego zakazu instalowania kamer wewnętrznych w nieruchomościach oferowanych do wynajmu. Decyzja ta ma na celu wzmocnienie prywatności gości i zwiększenie zaufania do usług platformy.

Mieszkanie Airbnb, foto: Roberto Nickson/ Unsplash

Nowe zasady Airbnb w sprawie korzystania z kamer wejdą w życie od 30 kwietnia 2024 roku. Ta inicjatywa ma na celu podniesienie standardów bezpieczeństwa i ochrony prywatności użytkowników platformy oraz zwiększenie ich komfortu podczas pobytów w wynajmowanych nieruchomościach.

Zobacz również: Polska stocznia otworzyła zakład produkcyjny w ZEA

Nowe zasady monitoringu wewnętrznego i zewnętrznego w mieszkaniach Airbnb

Dotychczasowi gospodarze mieli obowiązek informowania wynajmujących o obecności kamer w wynajmowanej przestrzeni. Niemniej jednak nie zawsze ta informacja była przekazywana, co rodziło obawy dotyczące naruszenia prywatności. W odpowiedzi na te zaniepokojenia Airbnb postanowiło wprowadzić bardziej restrykcyjne zasady dotyczące monitoringu.

Nowe przepisy zakładają również zakaz monitoringu zewnętrznego. Gospodarze będą zobowiązani do poinformowania o obecności kamer zewnętrznych, jednakże kamery te nie mogą być skierowane w stronę wnętrza mieszkań ani znajdować się w miejscach, gdzie oczekuje się większej prywatności.

Źródło: airbnb.pl

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.