Polska stocznia otworzyła zakład produkcyjny w ZEA

Polska stocznia Sunreef Yachts otworzyła pierwszy zakładach produkcyjny w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Mają w nim produkować luksusowe katamarany.

Fot: Ras Al Khaimah Government M/ @RAKmediaoffice, portal X

Sunreef Yachts to firma produkująca luksusowe katamarany i jachty, założona w 2002 roku, w Gdańsku. Jej ambicje nie sięgają jedynie rynku krajowego. Gdańszczanie otworzyli właśnie swój pierwszy zakład produkcyjny w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a konkretnie w Ras Al Khaimah. Polska firma będzie produkować w ZEA luksusowe katamarany Ultima.

Polska firma i produkcja luksusowych jachtów tuż obok Dubaju

Jak donosi portal money.pl, inwestycja zlokalizowana w emiracie Ras Al Khaimah kosztowała około 100 milionów AED, czyli około 106 milionów złotych. Hale produkcyjne o powierzchni 800 hektarów zostały zlokalizowane blisko dzielnicy Ormuz, na północy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Są one połączenie szybką autostradą zarówno z Dubajem, jak i Abu Dhabi. Sunreef Yachts zapewnia, że ich stocznia będzie w najwyższym standardzie technologicznym. Produkcja ma się odbywać w cyklu zrównoważonego rozwoju z naciskiem na dbanie o środowisko.

Źródło: www.money.pl/gospodarka/polska-stocznia-otwarta-w-emiratach-bedzie-produkowac-luksusowe-jachty-7003691891358432a.html

Otwarcie stoczni Sunreef Yachts było uroczystym wydarzeniem. Na evencie pojawił się szejk Sauda bin Saqra Al Qasimiego, członek Rady Najwyższej ZEA, władca emiratu Ras Al Khaimah, którzy dokonał uroczystego otwarcia. Gościem specjalnym z Polski był były prezydent Lech Wałęsa. Przybył on na specjalnie zaproszenie prezesa i założyciela Sunreef Yachts, Francisa Lappa.

W nowej stoczni zatrudnienie ma znaleźć około 120 osób. To kolejne biuro Sunreef Yachts, gdyż firma ma też swój oddział w Dubaju. Klientami polskiej firmy są takie gwiazdy Fernando Alonso i Rafael Nadal.

Tło: Ras Al Khaimah Government M/ @RAKmediaoffice, portal X

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.