11 pomysłów na tanie wakacje 2020

2020 to wyjątkowy rok, niestety do tej pory docierały do nas same negatywne informacje. Czas to zakończyć! Takiego szaleństwa cenowego nikt z nas się nie spodziewał. Obecna promocja trwa i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Trzeba przyznać, że taka polityka cenowa jest dość odważna, ale wyjątkowo atrakcyjna dla osób szukających podróży w niskich cenach. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy 11 pomysłów na 4-7 dniowe wyjazdy wakacyjne.

zdjęcie: www_balearentraum_de / 2/ Pixabay

1. Majorka za 187 zł

Jest to największa wyspa wchodząca w skład archipelagu Balearów. Znajduje się ona na Morzu Śródziemnym, a jej stolicą jest Palma de Mallorca.

Kup bilet na Majorkę TUTAJ

2. Nicea za 241 zł

Piąte co do wielkości miasto we Francji leży u podnóża Alp Nadmorskich, na Lazurowym Wybrzeżu. Nicea jest znanym i cenionym ośrodkiem turystycznym, w którym można znaleźć m.in. uzdrowisko.

Kup bilet do Nicei TUTAJ

zdjęcie: Nick115/ Pixabay

zdjęcie: darmaninlove/ Pixabay

3. Malta za 204 zł

Jest to wyspiarskie państwo-miasto położone w Europie Południowej, na Morzu Śródziemnym. Stolicą Malty jest Valletta. Wyspa jest znana m.in. z piaszczystych plaż oraz z systemu podziemnych korytarzy tuż nad taflą morza. 

Kup bilet na Maltę TUTAJ

4. Santorini za 261 zł

Położone 175 km na południowy wschód od wybrzeża Grecji Santorini jest wulkaniczną wyspą znajdującą się na Morzu Egejskim. Większość zabytków na Santorini można znaleźć w miejscowości Oia i Fira.

Kup bilet na Santorini TUTAJ

zdjęcie: Mariamichelle/ Pixabay

zdjęcie: kristijan_meh/ Pixabay 

5. Zakhyntos za 183 zł

Jest to grecka wyspa na Morzu Jońskim, na zachód od Peloponezu.  Jej długość wynosi ok. 40 km. Najwyższa góra znajdująca się na wyspie to Wrachionas , znana również pod nazwą Kaki Rachi, co znaczy „trudna do zdobycia”.  

Kup bilet na Zakhyntos TUTAJ

6. Split za 238 zł

Położony w Dalmacji, nad Morzem Adriatyckim Split jest drugim co do wielkości miastem w Chorwacji pod względem liczby mieszkańców.  Wizytówką miasta jest przede wszystkim Pałac Cesarza Dioklecjana.

Kup bilet do Splitu TUTAJ

zdjęcie: marijana1/ Pixabay

zdjęcie: dimitrisvetsikas1969/ Pixabay

7. Cypr za 199 zł

Jest to państwo położone na wyspie Cypr leżącej we wschodniej części Morza Śródziemnego u wybrzeży Turcji, Syrii i Libanu.  Stolicą państwa jest Nikozja.

Kup bilet do Cypru TUTAJ

8. Barcelona za 186 zł

Barcelona to drugie co do wielkości miasto Hiszpanii. Znajduje się nad Morzem Śródziemnym ok. 110 km od Pirenejów.

Kup bilet do Barcelony TUTAJ

zdjęcie: katerina198/ Pixabay

zdjęcie: Mike_68/ Pixabay

9. Rzym za 223 zł

Jest to stolica i największe miasto Włoch, położone w środkowej części kraju nad rzeką Tyber i Morzem Śródziemnym. Miasto Stołeczne Rzym liczy 4 331 856 mieszkańców.

Kup bilet do Rzymu TUTAJ

10. Paryż za 153 zł

Paryż to stolica i największe miasto Francji, położone nad Sekwaną. Metropolia stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju. 

Kup bilet do Paryżu TUTAJ

zdjęcie: TheDigitalArtist/ Pixabay

zdjęcie: dominickvietor/ Pixabay

11. Barcelona za 100 zł

Barcelona to drugie co do wielkości miasto Hiszpanii. Znajduje się nad Morzem Śródziemnym ok. 110 km od Pirenejów. 

Kup bilet do Barcelony TUTAJ

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.