Punkty widokowe Dubaj – TOP 10

Dubaj, miasto znane z niebotycznych wieżowców, luksusowych centrów handlowych i niekończących się atrakcji, kusi turystów nie tylko swoją architekturą, ale ma do zaoferowania również niezapomniane panoramy i zachwycające widoki. Oto lista dziesięciu najlepszych punktów widokowych, które pozwolą ci podziwiać panoramę tego fascynującego miasta. Odpowiedzmy więc sobie na pytanie: Gdzie są najpiękniejsze widoki w Dubaju?

Zobacz również: Międzylądowanie w Dubaju – 48h na zwiedzanie Dubaju

1. Burdż Khalifa

Nie można rozpoczynać listy najlepszych punktów widokowych w Dubaju bez wspomnienia o Burdż Khalifa. Największy budynek świata oferuje widok z najwyższego punktu widokowego na świecie, na 148 piętrze. W naszej ofercie możesz znaleźć bilety na wjazd na najwyższy budynek świata:
Z tej wysokości możesz podziwiać panoramę miasta, pustyni i Zatoki Perskiej

2. Burdż Al Arab

Ten ikoniczny hotel, w kształcie żagla, oferuje niezapomniane widoki na Zatokę Arabską. Najlepsze widoki uzyskasz z jednego z ekskluzywnych barów lub restauracji wewnętrznych hotelu, gdzie możesz jednocześnie podziwiać architekturę Burdż Al Arab i otaczające go błękitne wody Zatoki Perskiej.

Zobacz również: Atrakcje w Dubaju

3. Marina Bay Sands

Marina Bay Sands to kompleks hotelowy i kasyno, który w Dubaju zyskuje nowy wymiar oraz dużą popularność. Z tarasu widokowego tego miejsca można podziwiać niezapomniane panoramy miasta, imponujące położenie tego miejsca zapewni zachwycające widoki.

4. Palm Jumeirah

Palm Jumeirah to sztuczna wyspa w kształcie palmy, a spacer po jej grzbiecie oferuje zachwycające widoki na panoramę miasta oraz Zatokę Arabską. Wiele luksusowych hoteli na tej wyspie ma także tarasy widokowe, z których możesz podziwiać zachody słońca.

Fot: Ashim D’Silva/ Unsplash

Fot: Amir Hanna/ Unsplash

5. Dubai Frame

Dubai Frame to jedna z najnowszych atrakcji w mieście. To ogromna ramka, która dosłownie otacza panoramę Dubaju. Posiada rekord największej ramy na świecie. Budynek ma wysokość 150,24 metra i szerokość 95,53 metra. Z najwyższej części tej konstrukcji możesz podziwiać zarówno stare miasto, jak i nowoczesne wieżowce.

6. Jumeirah Beach Residence

Spacer po Jumeirah Beach Residence podczas zachodu słońca to niezwykłe doświadczenie. Te eleganckie wieżowce nad brzegiem morza oferują fantastyczne widoki na Zatokę Perską.

7. The observatory at Marriott Harbour Hotel

The Observatory to restauracja i bar na 52. piętrze hotelu Marriott Harbour, oferująca intymny i romantyczny widok na panoramę miasta. To doskonałe miejsce na spokojne wieczory z widokiem na błyszczące wieżowce.

8. Hatta Dam

Dla tych, którzy szukają odrobiny spokoju i odosobnienia, Hatta Dam oferuje niezwykły kontrast między skalistym krajobrazem a sztucznym zbiornikiem wodnym. To idealne miejsce na odpoczynek od miejskiego zgiełku, jednocześnie podziwiając unikalne widoki.

9. Creek Harbour

Promenada Creek Harbour zapewnia zachwycające widoki na malowniczy Kanał Dubaju, który stanowi serce miasta. Turyści mogą podziwiać zarówno nowoczesne wieżowce, jak i tradycyjne dhows (łodzie rybackie) pływające po wodach kanału.

10. Princess Tower

Najbardziej zachwycające widoki w całym Dubaju znajdziecie w naszych apartamentach w budynku Priness Tower, widok z 54 piętra zapiera dech w piersi.

Fot: Ayko Neil Kehl/ Unsplash

Autor:

Maciej Tyl

Pasjonat podróży, w wolnej chwili lubi nurkować, przeczytać podróżniczą książkę lub porobić zdjęcia. Jego marzeniem jest móc podróżować po całym świecie, łącząc tą pasję z pracą.