Publiczne okazywanie uczuć w Dubaju

Wzajemne okazywanie sobie uczuć w przestrzeni publicznej często budzi pytania i wątpliwości turystów przed wakacjami w Dubaju. Chodzenie za ręce i przytulanie się jest jak najbardziej dozwolone, a za przesadę może być uznane jedynie nadmierne i przesadne eksponowanie miłości. Dowiedz się więcej o zasadach panujących w Dubaju.

publiczne okazywanie uczuć w dubaju
Fot: Oliwia Makara/ wartekadry

Fot: Oliwia Makara/ wartekadry

Co znajdziesz w artykule?

Zasady życia publicznego w Dubaju – jak wyglądają?

Obyczaje i kultura osobista na dubajskiej ulicy niewiele się różni od tego co znamy z Europy. Możesz tu nawet odczuć większy szacunek i uprzejmość od obcych sobie ludzi niż na naszym kontynencie. W Dubaju każda osoba musi być traktowana z należytym szacunkiem. Wypada być miłym dla osób trzecich i pomagać każdemu w razie potrzeby.

Zasady dotyczą też ubioru i zachowań w przestrzeni publicznej. Każda osoba ma dowolność w wyborze ubioru i jego noszeniu. Zabronione są jednak stroje odsłaniające większość ciała, czyli bikini i kąpielówki. Takie stroje nośmy na plaży i na basenie, a nie w centrum handlowym. Zabronione jest także bycie pijanym publicznie i ordynarnym w stosunku do innych ludzi.

Okazywanie uczuć publicznie w Dubaju

Publiczne okazywanie uczuć w Dubaju jest jak najbardziej dozwolone. Proste formy wzajemnej miłości, jak trzymanie za ręce, przytulenie drugiej osoby lub buziak w policzek są czymś normalnym w Dubaju. Prawo i obyczaje społeczne zabraniają jednak przesadnego okazywania uczuć. W miejscach powszechnie dostępnych, jak plaże, restauracje czy centra handlowe turysta powinien zwracać uwagę na innych ludzi i nie zachowywać się z drugą połówką tak, jakby byli sami w pomieszczeniu.

Spacerowanie po Dubaju

Spacerowanie w Dubaju jest popularną formą relaksu i wspólnego spędzania czasu. Podczas przechadzki pary mogą trzymać się za ręce bez żadnych obaw. Spacer po ulicy lub parku ze splecionymi rękami to częsty widok na dubajskich ulicach. To samo można zauważyć w centrum handlowym, gdzie całe rodziny trzymają się za ręce podczas zakupów. Kultura spacerowania w Dubaju z pewnością pozwoli Ci na romantyczne spacery z drugą połówką po mieście.

Porady dla turysty dotyczące zachowania w Dubaju

W Dubaju zasady zachowania normowane są przez prawo cywilne, prawo religijne (prawo islamskie) i przez ogólnie przyjęte obyczaje publiczne. Kultura zachowania jest połączeniem zwyczajów muzułmańskich, hinduskich oraz europejsko-amerykańskich. Jakie są nasze porady dotyczące norm społecznych w Dubaju?

publiczne okazywanie uczuć w dubaju
Fot: Oliwia Makara/ wartekadry

Fot: Oliwia Makara/ wartekadry

publiczne okazywanie uczuć w dubaju
Fot: Oliwia Makara/ wartekadry

Fot: Oliwia Makara/ wartekadry

  • Jeśli lecicie jako para/małżeństwo do Dubaju to nie macie się czym stresować. Podstawowe formy okazywania uczuć są jak najbardziej dozwolone. Żeby złamać prawo, należałoby przekroczyć granice dobrego smaku.
  • Chodzenie i spacerowanie ze sobą za rękę po parkach i ulicach Dubaju jest dozwolone i akceptowane.
  • W Dubaju relacje międzyludzkie wymagają więcej zaangażowania i zaufania. Emiratczycy nie są osobami ślepo ufającymi i trzeba zdobyć ich zaufanie, jeśli chcemy podjąć taką przyjaźń.

Dubaj – co można, a co nie?

Obyczaje publiczne w Dubaju to połączenie tego co znamy z Europy z domieszką prawa obowiązującego w państwach muzułmańskich. Podczas wakacji nie odczujesz żadnej różnicy. W Dubaju możesz ubierać się jak chcesz, spacerować z drugą połówką po parku i mieć jeden pokój nawet nie będąc małżeństwem. Zabronione jest jednak przesadne okazywanie uczuć oraz nieszanowanie drugiego człowieka.

Pytania i odpowiedzi (FAQ)

1. Czy w Dubaju można chodzić za ręce?

W Dubaju pary mogą chodzić za ręce po ulicy, w parku czy w centrum handlowym. Jest to dozwolone i często spotykane na mieście. Nie w smak jest jednak obejmowanie się podczas spaceru i przesadne zbliżenia podczas przechadzki w miejscu publicznym.

2. Co jest zabronione w Dubaju?

W Dubaju jest zabronione przesadne okazywanie uczuć drugiej połówce, zakłócanie publicznego spokoju oraz zabronione są chamskie i rasistowskie zachowania w kierunku drugiej osoby. Grozi to odpowiedzialnością karną.

3. Co grozi za nadmierne okazywanie uczuć publicznie w Dubaju?

Za nadmierne okazywanie uczuć partnerce lub partnerowi w Dubaju grozić może mandat lub w wypadku dużej przesady nawet kara więzienia. W niektórych przypadkach wobec recydywistów stosowania jest deportacja do kraju pochodzenia. Takie kary zdarzają się jednak niezwykle rzadko.

fgsd

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.