Podróż służbowa do Dubaju – jak wykorzystać czas wolny?

Podróże służbowe stanowią nieodłączną część dzisiejszego globalnego świata biznesu, umożliwiając przedsiębiorcom nawiązywanie relacji, rozwijanie sieci kontaktów oraz zdobywanie nowych doświadczeń. Jednym z najbardziej fascynujących miejsc na mapie globalnych interesów jest Dubaj, który zachwyca swoją nowoczesnością oraz dynamicznym rozwojem gospodarczym.

Zobacz również: Dzielnice Dubaju – przewodnik

Podróż służbowa do Dubaju to nie tylko okazja do rozwoju biznesu, ale także niezapomniane doświadczenia. Wysoki standard życia, nowoczesna infrastruktura oraz unikalna atmosfera sprawiają, że Dubaj stanowi atrakcyjne miejsce dla przedsiębiorców z całego świata. Dla wielu podróżnych biznesowych to nie tylko cel służbowy, ale także wspaniała podróż.

Miejsca do zwiedzania w Dubaju podczas podróży służbowej

Podróż służbowa do Dubaju nie musi ograniczać się jedynie do biznesowych spotkań. Miasto jest  pełne miejsc, które warto  odkryć, nawet gdy czas jest ograniczony, bo w odróżnieniu od zwykłej podróży wakacyjnej, w podróży służbowej raczej nie możemy poświęcić całego wyjazdu na zwiedzanie, więc najlepiej wybrać miejsca, w które możemy się łatwo i dość szybko dostać. 

Zwiedzanie Dubaju w czasie wolnym można zacząć od symbolu tego miasta i najwyższego budynku na świecie, Burj Khalifa, to obowiązkowe miejsce do odwiedzenia. Do atrakcji jest łatwy transport metrem. Budynek sięgający wysokości 828 metrów i  posiadający 163 piętra. Pierwszą i najtańszą opcją jest wjazd na Burj Khalifa 124 i 125 piętro – bilet możesz zakupić tutaj. Możesz podziwiać panoramę Dubaju o różnych porach dnia, wszystko zależy od Twoich preferencji, czy chcesz oglądać go rano, kiedy najprawdopodobniej będzie najmniej ludzi, po południu, przy zachodzie słońca czy po zmroku, kiedy całe miasto jest oświetlone. Nie ma najlepszej godziny. Następną możliwością jest wjazd  na Burj Khalifa 148 piętro. W cenie biletu jest możliwość wejścia na niższe piętra zawarte w tańszym pakiecie. Jest jeszcze jedna opcja, bilet VIP, który upoważnia do wjazdu na Burj Khalifa VIP – 154 Piętro. Dzięki niemu nie tylko wjedziesz wyższej, ale również masz dostęp do pysznych przystawek i deserów, najlepszych herbat i kaw oraz drinków. 

Do najwyższego budynku wchodzi się przez jedno z największych centrów handlowych na świecie, Dubai Mall, oferuje nie tylko zakupy, ale także ciekawe atrakcje. Galeria ma ponad 1,1 miliona metrów kwadratowych przestrzeni handlowej, a w jego wnętrzu znajduje się ponad 1300 sklepów. W środku znajduje się również ogromne akwarium Dubai Mall, gdzie odwiedzający mogą zobaczyć ponad 33000 zwierząt wodnych, w tym rekinów, ryb i innych gatunków. Można podziwiać podwodny świat z zewnątrz za darmo, ale jest opcja zakupu biletu, dzięki któremu można się przejść przez 48 metrowy tunel wewnątrz akwarium i oglądać wszystko od środka. W centrum znajduje się jeszcze lodowisko, prestiżowa część, gdzie można znaleźć sklepy najlepszych projektantów, kino, kawiarnie i wiele więcej . 

Przed samym wejściem do Dubai Mall są fontanny, w których codziennie od godziny 18, co pół godzinny odbywają się pokazy. Jest to widowiskowa prezentacja światła, muzyki i wody. Fontanny sięgają wysokości nawet 140 metrów, co sprawia, że są one jednymi z najwyższych na świecie. Do tego tą atrakcję możesz podziwiać całkowicie za darmo. 

Kolejne miejsce, gdzie możesz kontynuować zwiedzanie Dubaju w czasie wolnym, to Muzeum Przyszłości. To jedno z najnowocześniejszych i najbardziej innowacyjnych muzeów na świecie. Jego celem jest zainspirowanie odwiedzających do zastanowienia się nad przyszłością, technologią, nauką i innowacjami. Jego futurystyczna architektura przyciąga uwagę swoim innowacyjnym i niepowtarzalnym stylem. Jeszcze przed swoim otwarciem został okrzyknięty najpiękniejszą budowlą świata. Żeby zwiedzić muzeum potrzeba średnio od 1,5 do 2,5 godziny. 

Fot: Benjamin Brank, Unsplash

Fot: Ryan Miglinczy, Unsplash

Fot: Oliver Sjostrom, Unsplash

Fot: Thomas Winkler, Unsplash

Atrakcje integracyjne dla grup podczas podróży służbowej

Podróż służbowa nie zawsze musi być połączona z pracą. Może być to wycieczka firmowa do Dubaju, gdzie zespół może się lepiej zintegrować. 

Jedną z atrakcji, z których można, a może nawet i trzeba,  skorzystać to pustynne safari. To niesamowite  doświadczenie, które pozwala poznać piękno pustynnych krajobrazów i dostarczyć trochę adrenaliny. Plan wycieczki obejmuje ekstremalną jazdę sportowymi jeepami po wydmach, czas na zrobienie sobie zdjęć na środku pustyni i jazdę na desce po wydmach, nielimitowany bufet BBQ, jazdę quadami po pustyni, pokazy lokalnych tańców i nie tylko. Brzmi dobrze, prawda? Połączenie to ze znajomymi z pracy może brzmieć jeszcze lepiej.  

Aktywności integracyjne w Dubaju – jest ich wiele, a jedną z nich jest wypożyczenie skuterów wodnych – Jetski przy Burj Al Arab. To nie tylko świetna rozrywka, ale również szansa na podziwianie miasta z zupełnie nowej perspektywy. Dźwięk fal, wiatr we włosach i panorama futurystycznego Dubaju tworzą niepowtarzalne doświadczenie, które z pewnością pozostanie w pamięci. Pasażerowie mogą cieszyć się panoramicznym widokiem na ocean oraz na imponujące wieżowce, zawsze pod czujnym okiem instruktorów.

Rejs jachtem w Dubaju to chyba coś co trzeba odhaczyć w Dubaju. To podróż po wodach Zatoki Perskiej, otoczonej imponującą panoramą miasta i wyjątkową architekturą. To doświadczenie, które zapewnia niezapomniane widoki. Na pokładzie jest dostęp do łazienki, bezalkoholowych napoi i świeżo pokrojonych owoców. Można się położyć na poduchach na przodzie jachtu, odpoczywać i podziwiać. W planie jest opłynięcie najważniejszych atrakcji i zatrzymywanie się w najbardziej strategicznych miejscach na szybkie zdjęcia.

Zwiedzanie Dubaju z przewodnikiem pozwala nie tylko podziwiać atrakcje w Dubaju, ale też poznać go od środka. Ludzie oprowadzający Was najczęściej mieszkają na miejscu i wiedzą o tym mieście całkiem sporo. Poznacie kulturę i zwyczaje, o których nie dowiecie się z muzeów czy przewodników. Dowiecie się jak Emiratczycy funkcjonują na co dzień i co jest charakterystycznego w ich tradycjach i zachowaniach. Dlatego dobrym pomysłem jest zakupienie zwiedzania z ludźmi, którzy mają to codziennie, zobaczycie wszystkie najważniejsze miejsca i przy okazji dowiecie się pełno ciekawostek.

Atrakcje dla grupy podczas podróży służbowej nie muszą być też wycieczkami zorganizowanymi. Wieczorem są otwarte dobrze oświetlone plaże z opieką ratowników. Kiedy cały dzień grupa była zajęta pracą, to taki wieczór na pewno zadowoli współpracowników. Woda jest ciepła, nie powinno być tłumów ludzi, a wstęp na większość z nich jest bezpłatny.

Sposoby na wykorzystanie czasu wolnego podczas podróży firmowej do Dubaju

Kiedy już słońce tak mocno nie doskwiera, dobrą opcją na spędzanie czasu wolnego jest wynajęcie roweru elektrycznego i zwiedzić trochę miasto w innej formie. Nie w metrze, w autobusie czy w taxi. Poczuć Dubaj jadąc ścieżkami rowerowymi i podziwiać jak pięknie jest oświetlone miasto nocą. Wypożyczenie takiego roweru jest banalnie proste, bo możecie je spotkać wszędzie i wziąć je za pomocą aplikacji Careem. 

Dubaj jest pełen ciekawych i pysznych restauracji, aż żal nie skorzystać jak już tam jesteście. Można znaleźć ogromne burgery jak i  przepyszną kuchnię indyjską, pakistańską, azjatycką i wiele więcej. Kuchnie są z całego świata i to nieprawda, że w Dubaju musi być drogo. Można znaleźć dobre jedzenie w naprawdę przystępnych cenach, często taniej niż w Polsce.  Prawie w każdym hotelu czy apartamentowcu macie do dyspozycji basen, nad którym możecie odpocząć od pracy i stresu. Jednak kiedy go nie ma to nic straconego, a nawet spora ilość osób woli odpoczywać w ten sposób. Dubaj ma pełno pięknych plaż, które mają dużo do zaoferowania. Jest piękne wybrzeże z białym piaskiem i kryształowo czystą i ciepłą wodą. 

Autor:

Maciej Tyl

Pasjonat podróży, w wolnej chwili lubi nurkować, przeczytać podróżniczą książkę lub porobić zdjęcia. Jego marzeniem jest móc podróżować po całym świecie, łącząc tą pasję z pracą.