Najpopularniejsze atrakcje w Dubaju

Dubaj to jedno z najpopularniejszych turystycznie miast na świecie. Miliony turystów rocznie przylatuje do największego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich przeżyć niezapomnianą wakacyjną przygodę. W Dubaju jest pełno niesamowitych atrakcji dla każdego. Które są najpopularniejsze? Sprawdźmy to!

Aktywności w Dubaju? Najtaniej i najlepiej atrakcje w Dubaju zarezerwujesz u nas!

Muzeum Przyszłości w Dubaju/ Fot: Tobias Reich, Unsplash

Spis treści:

Najpopularniejsze atrakcje Dubaju – poznaj listę atrakcji, które musisz zobaczyć podczas wakacji w Dubaju.

Najpopularniejsze atrakcje Dubaju

Każde miasto ma swoją listę TOP najlepszych atrakcji. Nie inaczej jest w Dubaju, gdzie w kilku miejscach i na paru atrakcjach nie może zabraknąć turysty. Atrakcyjne miejsca w Dubaju dla zwiedzających nie zawsze wiążą się z ich popularnością, więc stworzyliśmy specjalną listę, aby wyciągnąć to co jest najpopularniejsze wśród typowych wyborów ludzi. Popularne miejsca do odwiedzenia w Dubaju – poznaj je wszystkie!

Lista najpopularniejszych atrakcji w Dubaju

1. Wejście na Burj Khalifa

Lokalizacja

Burj Khalifa to niewątpliwie symbol Dubaj. Ten najwyższy budynek świata robi niesamowite wrażenie na każdym, a dodając do tego pokazy fontann tuż pod budynkiem – to pozostaje na zawsze w pamięci! Wejście na Burj Khalifa to obowiązkowy punkt wakacji w Dubaju. Panoramę miasta możesz podziwiać z 3 dostępnych punktów widokowych

Symbol przepychu i przyszłościowego stylu bycia Dubaju – nie dziwi więc, że Burj Khalifa to najpopularniejsza atrakcja w Dubaju.

2. Pustynne Safari na pustyni w Dubaju

Lokalizacja

Jedną z najpopularniejszych atrakcji w Dubaju jest wyjazd na pustynię poza miasto i przejażdżka po wydmach. Poczuj adrenalinę skacząc po piaskach pustyni sportowym jeepem przy dużej prędkości! W pakiecie takiej wycieczki na Pustynne Safari masz też nielimitowany bufet BBQ, pokaz lokalnych tańców, opcję jazdy buggy lub quadem po pustyni. Ogromne, ciągnące się po horyzont piaski to gwarancja oszałamiających widoków, dlatego turyści tak uwielbiają Pustynne Safari.

3. Muzeum Przyszłości

Lokalizacja

Najpopularniejsze atrakcje to te, które robią największe wrażenie. To oczywiste, że najpiękniejszy według wielu osób budynek świata musi się tu znaleźć! Muzeum Przyszłości to futurystyczny budynek, który przedstawia hipotetyczną przyszłość naszego świata i wizję odnalezienia się Zjednoczonych Emiratów Arabskich w nim. Największe wrażenie robi jednak sam budynek muzeum. Cud inżynieryjny, który łączy w sobie nowoczesność i arabską tradycję.

Najwyższy budynek na świecie, Burj Khalifa/ Fot: Max Bovkun, Unsplash

Stary Dubaj i jego uliczki/ Fot: Zosia Szopka, Unsplash

Gold Souk w Dubaju/ Fot: Sarim Khalid, Unsplash

4. Rejs jachtem z Mariny w Dubaju

Lokalizacja

Jak się najlepiej podziwia panoramę Dubaju? Oczywiście, że z luksusowego jachtu! To najczęściej wybierana atrakcja przez polskich turystów. Dzięki takiej atrakcji masz szansę wypłynąć jachtem z Dubai Mariny i podziwiać piękno nie tylko tej dzielnicy, ale też sztucznej wyspy Palm Jumeirah, czy zobaczyć słynny hotel Burj Al-Arab. Rejsy jachtem po Dubaju mają charakter rekreacyjny, nie imprezowy, więc nadają się idealnie dla całej rodziny lub grupki znajomych, którzy z zimnym napojem mogą podziwiać piękno Dubaju.

Możesz skorzystać z 5 rodzajów rejsów: rejsu porannego, południowego, rejsu o zachodzie słońca (najbardziej popularny), rejsu wieczornego i rejsu nocnego.

5. Sztuczna wyspa Palm Jumeirah

Lokalizacja

Palm Jumeirah to jeden z TOP3 symboli Dubaju, zaraz obok Burj Khalify i hotelu Burj Al-Arab. Ta sztuczna wyspa w kształcie palmy to ucieleśnienie luksusu i przepychu Dubaju. Znajdziesz tu wille najbogatszych ludzi świata i wielu sław, a także najdroższe hotele w mieście, takie jak Atlantis. The Palm i Atlantis. The Royal. Zjesz też w doskonałych restauracjach. Chętni mogą całą rodziną lub ze znajomymi wstąpić do parku wodnego Atlantis Aquaventure, czyli największego parku wodnego na Bliskim Wschodzie lub do Akwarium Lost Chambers, czyli niesamowitego Oceanarium w hotelu Atlantis. Obowiązkowy punkt wycieczki na Palm Jumeirah to przejazd kolejką Monorail przez całą długość wyspy.

6. Stary Dubaj

Lokalizacja

Dubaj to nie tylko nowoczesne budynki i przepych. To też stara część miasta, z ciasnymi uliczkami, licznymi targami i straganami, tradycyjnymi łodziami abra i pięknymi meczetami. Ta część miasta jest mniej popularna od nowej, ale turyści też masowo przyjeżdżają i podziwiają Dubaj taki, jaki był kiedyś. Na Starym Dubaju znajdziesz Targ Złota, Targ Przypraw z niesamowitym aromatem, Targ Perfum i inne niesamowite zabytki.

Zarezerwuj zwiedzanie Starego Dubaju z polskim przewodnikiem.

7. Centrum handlowe Dubai Mall

Lokalizacja

Dubai Mall to największe centrum handlowe w Dubaju, stojące tuż obok Burj Khalify. To z Dubai Mallu i jego dziedzińca możesz podziwiać najwyższy budynek na świecie oraz słynne wieczorne pokazy fontann. W środku znajdziesz ponad 1200 sklepów i powyżej 120 kawiarni i restauracji. Są też lokale usługowe, rozrywkowe i kina. Całe centrum handlowe funkcjonuje jak wielkie miasto. Nawet jeśli nie planujesz zrobić wielkich zakupów, to warto odwiedzić najpopularniejsze centrum handlowe w Dubaju i na własne oczy przekonać się jak jest ogromne.

8. Hotel Burj Al-Arab

Lokalizacja

Hotel Burj Al-Arab to jeden z głównym symboli Dubaju i jego największych atrakcji. Jest tak luksusowy, że nieoficjalnie nazywa się go jedynym 7-gwiazdkowym hotelem na świecie. Podczas swojej wizyty musisz iść na pobliską plażę (przykładowo Kite Beach) i podziwiać jego słynny kształt żagla. W hotelu znajdują się wyłącznie apartamenty, a ilość złota i luksusu w środku może wprawić człowieka w osłupienie.

Chcesz polatać na jetski z widokiem na 7-gwiazdkowy hotel? Zarezerwuj przejazd jetski przy Burj Al-Arab.

9. Dzielnica Dubai Marina

Lokalizacja

Dubai Marina to jedna z najbardziej luksusowych dzielnic Dubaju. Wizyta w niej to punkt obowiązkowy wakacji. Wysokie wieżowce i hotele, widok na Marinę i sztuczną wyspę Palm Jumeirah, najlepsze restauracje i zacumowane jachty – to robi wrażenie, szczególnie w nocy. Dubai Marina to też świetne miejsce na nocleg. Ma doskonałe połączenie z innymi miejscami w Dubaju poprzez ulice i metro, a w samej dzielnicy znajduje się mnóstwo atrakcji, tanich i droższych restauracji oraz lokali usługowych.

Nasze apartamenty w dzielnicy Dubai Marina znajdziesz tutaj – zarezerwuj apartament w Dubai Marina w Dubaju.

Dubai Marina z góry/ Fot: Ashim D’Silva, Unsplash

Dubai Frame, słynna „ramka”/ Fot: Nick Fewings, Unsplash

10. Dubai Frame

Lokalizacja

Dubai Frame często nazywany jest „Ramką”. To jeden z punktów widokowych w Dubaju i najbardziej nietypowych wyglądem budynków, co w połączeniu przekłada się na jego popularność. Konstrukcja ma wysokość 150 metrów, a na górze turyści mogą podziwiać panoramę miasta z 93 metrowego szklanego mostu. To jedna z ciekawszych opcji na spojrzenie na panoramę Dubaju.

Jak zaplanować pobyt w Dubaju, aby zwiedzić wszystkie największe atrakcje?

Dubaj to miasto pełne niesamowitych atrakcji. Urlop zawsze ma swoje ramy czasowe, więc najlepiej ułożyć sobie dobry plan na zwiedzanie, aby zobaczyć wszystko co najważniejsze. Oto propozycje planów zwiedzania na różne ilości dni:

  • Wycieczka do Dubaju na 5 dni
  • Wycieczka do Dubaju na 6 dni
  • Wycieczka do Dubaju 10 dni
  • Wycieczka do Dubaju 12 dni
  • Wycieczka do Dubaju 14 dni

Pytania i odpowiedzi (FAQ)

  • Jakie są największe atrakcje Dubaju? Największymi atrakcjami w Dubaju są najwyższy budynek świata Burj Khalifa, 7-gwiazdkowy hotel Burj Al-Arab, czy możliwość jazdy sportowymi jeepami po pustynnym safari.
  • Jakie są ceny biletów do największych atrakcji Dubaju? Ceny biletów różnią się w zależności od atrakcji. Na Burj Khalifa możesz wyjechać już od 196 zł, a koszt biletu do Muzeum Przyszłości to 162 zł.
  • Jakie są najbardziej znane atrakcje w Dubaju? Najbardziej znanymi atrakcjami w Dubaju jest Burj Khalifa, hotel Burj Al-Arab i sztuczna wyspa Palm Jumeirah.
  • Co warto zobaczyć podczas wizyty w Dubaju? Podczas wizyty w Dubaju warto zobaczyć takie budynki jak Burj Khalifa, dzielnice jak Dubai Marina, zaliczyć wycieczki takie jak Pustynne Safari lub Rejs Jachtem po Dubaju.

Planujesz wyjazd do Dubaju? Wszystkie najważniejsze informacje o lotach, noclegach, komunikacji miejskiej i zwiedzaniu znajdziesz tutaj – Dubaj poradnik sezon na 2024/25 rok.

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.