Najlepsze plaże w Abu Zabi – zobacz listę!

Stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich słynie z imponującej architektury, bogatej kultury, ale także z przepięknych plaż. W tym artykule zebraliśmy informacje, dzięki którym sprawdzisz najlepsze plaże w Abu Dhabi (Abu Zabi). Dowiedz się, które z nich oferują idealne warunki do relaksu i rozrywki również dla najmłodszych i które z nich warto odwiedzić. Zapraszamy!

Zwiedź Abu Dhabi z polskim przewodnikiem, poznając wszystkie najważniejsze miejsca do odwiedzenia.

Fot. Plaża z leżakami i parasolką chroniącą przed słońcem/Quang Nguyen Ving, Pexels

Corniche Beach

Jedną z najczęściej wybieranych plaż w Abu Dhabi jest Corniche Beach. Ciągnąca się na długości 8 km wzdłuż nabrzeża, bezpłatna z wieloma punktami wejścia jest idealnym wyborem dla osób, które chcą szybko dojechać do nadmorskiej strefy z centrum miasta.

Plaża ta świetnie nadaje się dla rodzin z dziećmi ze względu na drobny, miękki piasek, łagodne zejście do morza i wydzielone strefy do pływania.

Na miejscu do dyspozycji są prysznice, toalety, place zabaw, boiska do koszykówki i siatkówki plażowej. Zbudowane wzdłuż plaży specjalne ścieżki rowerowe i deptaki sprawiają, że miejsce to nadaje się idealnie na spędzenie czasu również dla bardziej aktywnych osób.

Corniche otrzymała prestiżowe wyróżnienie Błękitnej Flagi, przyznawane plażom i marinom, oferującym wysokie standardy czystego i bezpiecznego kąpieliska.

Koszt wstępu:

Wstęp na Corniche Beach jest stosunkowo niski i wynosi:

  • 10 AED za osobę dorosłą
  • 5 AED za dziecko powyżej 5. roku życia.

Wypożyczenie leżaka to koszt zaledwie 25 AED.

Lokalizacja:

Kliknij, aby zobaczyć dokładną lokalizację.

Plaża znajduje się w północno-zachodniej części Abu Dhabi, niedaleko luksusowego hotelu Emirates Palace Mandarin Oriental.

Ze względu na popularność tego miejsca, ostrzegamy że w sezonie, zwłaszcza w weekendy można spotkać tam spore tłumy ludzi.

Kai Beach

To ciekawa propozycja dla par i grup znajomych, którzy oprócz relaksu szukają również rozrywki.

Na Kai Beach można bez problemu poopalać się, wskoczyć do wody dla ochłodzenia, jak i również napić się drinka i poleżeć na dostępnych leżakach, w cieniu rzucanym przez liczne parasole.

Koszt wstępu:

Na ten moment, ceny za całodniowy pobyt na Kai Beach kształtują się następująco:

  • Dni robocze:
    125 AED za osobę dorosłą i 60 AED za dziecko w wieku 6-12 lat
  • Weekendy i święta:
    175 AED za osobę dorosłą i 100 AED za dziecko w wieku 6-12 lat

Ceny za wejście na plażę mogą zmieniać się w zależności od sezonu i innych czynników, więc zawsze warto sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie.

Lokalizacja:

Kliknij, aby zobaczyć dokładną lokalizację.

Plaża znajduje się w północno-wschodniej części Abu Dhabi, tuż przy linii brzegowej Zatoki Perskiej. Z centrum miasta na Kai Beach dojedziemy m.in. linią autobusową nr 120, taksówką lub samochodem.

Nie wiesz, jak dojechać w dane miejsce? Zobacz: Nasz przewodnik po komunikacji miejskiej w Abu Dhabi!

Fot. Jedna z aktywności wodnych dostępna na plażach w Abu Dhabi/Ahmed Carter, Unsplash

Fot. Widok z samolotu na Ferrari World w Abu Dhabi/Victor Malyushev, Unsplash

Yas Beach

Na południu stolicy ZEA możemy zaznać odrobiny relaksu na plaży Yas Beach, znajdującej się na słynnej wyspie Yas. Plaża ta oferuje szeroki zakres udogodnień, takich jak: leżaki, parasole, prywatne kabiny czy basen.

Bardziej aktywne osoby znajdą rozrywkę w postaci gry w popularny Padel, siatkówkę plażową, a także będą mogły popływać skuterami wodnymi. 

Zazwyczaj łagodne fale i miękki piasek sprawiają, że miejsce to jest idealne dla rodzin z dziećmi. Dodatkowym plusem plaży jest jej położenie – na wyspie Yas dostępnych jest wiele atrakcji, w tym słynne Ferrari World Abu Dhabi, czy Warner Bros. World Abu Dhabi.

Koszt wstępu:

Goście hoteli znajdujących się na wyspie Yas, takich jak: Hilton Hotel, Warner Bros, czy Double Tree mogą wejść na plażę za okazaniem swojej hotelowej karty. Pozostałe osoby mogą wykupić dostęp w cenie:

  • Poniedziałek – Czwartek: 80 AED za osobę
  • Piątek – Niedziela (i święta): 150 AED za osobę

Dla dzieci poniżej 12 roku życia wstęp jest bezpłatny.

Lokalizacja:

Kliknij, aby zobaczyć dokładną lokalizację.

Yas Beach zlokalizowana jest na południowym-wschodzie miasta, na popularnej wyspie Yas. Na plażę z centrum Adu Dhabi przedostaniemy się samochodem, taksówką lub linią autobusową nr 102.

Al Bateen Beach

Ta plaża, podobnie jak Corniche Beach została wyróżniona nagrodą Błękitnej Flagi, co oznacza że jest czysta i zachowuje najwyższe standardy ochrony środowiska i bezpieczeństwa.

Na plaży Al Bateen znajduje się Al Bateen Ladies Beachwydzielona i zadaszona sekcja, przeznaczona wyłącznie dla kobiet oraz dzieci.

Uwaga – Chłopcy starsi niż 6 lat, nie mogą przebywać w strefie wydzielonej.

Na miejscu znajdziecie plac zabaw dla dzieci, restauracje, a dla lubiących aktywność fizyczną – boisko do siatkówki plażowej. Al Bateen oferuje również toalety, przebieralnie i prysznice.

Plaża otwarta jest codziennie od 8 rano do zachodu słońca. Z kolei wydzielona strefa dla kobiet i dzieci – Al Bateen Ladies Beach otwarta jest od 10 rano do godziny 22 wieczorem.

Koszt wstępu:

Wejście na Al Bateen Beach jest bezpłatne. Jednak za dostęp do strefy Al Bateen Ladies Beach przyjdzie nam zapłacić 25 AED za osobę dorosłą i 5 AED za dziecko w wieku od 3 do 12 lat.

Lokalizacja:

Kliknij, aby zobaczyć dokładną lokalizację.

Al Bateen znajduje się w zachodniej części Abu Dhabi, dzięki czemu oferuje widok na popularny most Hudayriat Bridge. Na plażę dotrzemy samochodem, taksówką lub autobusem linii numer 73 z głównego dworca autobusowego w Abu Dhabi.

Rodzinne plaże w Abu Zabi

Wybrane przez nas propozycje rodzinnych plaż wyróżniają się ze względu na łatwy dostęp komunikacją miejską, niski lub zerowy koszt wstępu na plażę, a także duże bezpieczeństwo, czystość i szereg dostępnych atrakcji.

Jeżeli chcesz bezstresowo wypocząć ze swoją rodziną na plaży w stolicy ZEA, serdecznie polecamy Corniche Beach lub Al Bateen Beach.

Fot. Kobieta grająca w Padel – popularną grę zespołową w Zjednoczonych Emiratach Arabskich/Vincenzo Morelli, Unsplash

Fot. Wielbłądy można spotkać na plażach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich/Jhonatan Torres Marín, Pexels

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

1. Jakie są najlepsze plaże w Abu Zabi?
Najlepsze plaże w Abu Zabi to Corniche Beach, Al Bateen Beach i Kai Beach.

2. Jakie plaże w Abu Zabi są odpowiednie dla rodzin?
Plaże w Abu Dhabi odpowiednie dla rodzin to dobrze skomunikowana Corniche Beach z wydzielonym miejscem do pływania oraz czysta i wyróżniona Błękitną Flagą plaża Al Bateen Beach.

3. Gdzie znaleźć plaże idealne do pływania w Abu Zabi?
Ze względu na długie wybrzeże i bezpieczne, wydzielone strefy, najlepszą plażą do pływania w Abu Dhabi jest Corniche Beach.

4. Które plaże w Abu Zabi są najlepsze do opalania się?
Najlepsze plaże do opalania się w Abu Dhabi to droższa ale oferująca więcej relaksu i luksusu Kai Beach oraz uniwersalna i duża Corniche Beach. Obie położone bezpośrednio u wybrzeży Zatoki Perskiej.

Autor:

Ewelina Winiarczyk

Miłośniczka podróży, na co dzień pracująca w branży e-commerce. Dzięki pracy zdalnej, może łączyć swoje obowiązki ze zwiedzaniem nowych punktów na mapie świata, co od zawsze było jej marzeniem.