Lokalne miejsca w Dubaju – odkryj 5 mniej popularnych atrakcji w Dubaju

Dubaj co roku jest odwiedzany przez dziesiątki milionów turystów. Większość z nich zwiedza tylko najpopularniejsze atrakcje. Jeśli nie chcesz iść utartym szlakiem i chcesz zobaczyć mniej znane oblicze Dubaju, to odkryj razem z nami 5 mniej popularnych atrakcji.

Zobacz również: Dubaj wycieczki fakultatywne

Fot: Ras Al Khor Wildlife Sanctuary/ Iwona Rege – Own work, CC BY-SA 4.0

W tym artykule dowiesz się:

Miasta na świecie można zwiedzać odhaczając z listy topowych atrakcji kolejne obiekty i iść szlakiem profesjonalnych przewodników i ich wytyczonych tras. Można tez postawić na zwiedzanie Dubaju lokalne, które jest świetnym pomysłem na urozmaicenie swoich wakacji. Podczas urlopu możesz skorzystać nie tylko z tych najpopularniejszych atrakcji, ale również odkryć lokalne perły Dubaju i miejsca, do których uczęszczają jedynie mieszkańcy miasta.

A jeśli jesteś w Dubaju tylko chwilę, sprawdź koniecznie nasze przewodniki:

Rezerwat dzikiej przyrody Ras Al Khor

Od tętniącego życiem centrum Dubaju wystarczy wyjechać zaledwie odrobinę, aby zobaczyć prawdziwe cuda natury. Dziesiątki tysięcy ptaków wędrownych osiada na terenach podmokłych, które znajdują się na peryferiach miasta w Ras Al Khor Wildlife Sanctuary. Na powierzchni 6,2 kilometra w rezerwacie dzikiej przyrody Ras Al Khor osiadają dziesiątki gatunków wędrownych ptaków, ale żyje też wiele gatunków ryb i ssaków. Możesz tam zobaczyć takie ptaki jak czaple białe, czaple rafowe, kormorany i wiele innych gatunków. Na teren rezerwatu można wejść za darmo w ustalonych godzinach.

Poznaj również bardziej popularne Atrakcje w Dubaju, np. takie jak rejs jachtem w Dubaju o zachodzie słońca.

Lokalizacja: rezerwat przyrody Ras Al Khor. Na jego teren najłatwiej dojedziesz taksówką. Ewentualnie możesz wybrać metro do lotniska w Dubaju i tam wybrać się dalej autobusem.

Plaża Jebel Ali w Dubaju

W Dubaju jest pełno pięknych plaż, na których tłumy turystów codziennie spędzają czas i zaznają wymarzonego wypoczynku na wakacjach. A może warto zejść z utartego szlaku? Skryte plaże to z pewnością niemała atrakcja. Czasem warto wybrać mniej uczęszczaną linię brzegową, aby doznać naprawdę niesamowitych doświadczeń.

Takie doświadczenia zapewnia Jebel Ali Beach Dubai. To plaża skryta na samym południu Dubaju, przy Palmie Jebel Ali. Ma spokojną linię brzegową, wręcz majestatyczny wygląd, a jest tuż poza miastem. Jest plażą publiczną i bezpłatną. Plażowicze mogą tu uprawiać kitesurfing, kajakarstwo i paddleboarding. Nie można tu grillować ani biwakować, ale czas spędzony na tej plaży z pewnością będzie niezapomniany.

Lokalizacja: Jebel Ali Beach Dubai. Najlepiej wybrać się tu taksówką lub wynajętym samochodem.

Al Mamzar Beach Park

Tempo życia w Dubaju jest bardzo szybkie. Rodziny często nie mają zbyt dużo czasu dla siebie – rodzice w pracy, dzieci w szkole, a wspólne wyjścia muszą niestety poczekać. Lokalsi w wolnym czasie oprócz zakupów najbardziej lubią miejskie parki i spędzanie w nim długich godzin całymi rodzinami. W Al Mamzar Beach Park można to połączyć i spędzić czas zarówno w parku, jak i na plaży.

Cały kompleks parku ma 106 hektarów i obejmuje teren parkowy oraz 5 plaż. Na plażach są przebieralnie, prysznice i toalety, a w parku znajdują się baseny, skatepark, miejsca na piknik i grilla, domki letniskowe – wszystko, co pozwoli ci spędzić tu pogodny dzień z rodziną jak prawdziwy dubajczyk. Lokalne miejsca w Dubaju potrafią być znane, ale wciąż niedoceniane tak jak Al Mamzar Beach Park.

Lokalizacja: Al Mamzar Beach Park. Plaża znajduje się na północy Dubaju, najłatwiej dostać się tam taksówką, lecz można też metrem + taksówką lub metrem + autobusem.

Fot: Al Mamzar Beach Park/ Shahroozporia – Own work, CC BY-SA 3.0

DCIM\100MEDIA\DJI_0005.JPG

Fot: Charbel Zakhour – Self-photographed, CC BY-SA 4.0

Al Qudra Lakes

Ukryte atrakcje Dubaju najczęściej znajdują się na obrzeżach miasta lub tuż za jego granicami. Jeśli chcesz odpocząć od zgiełku miasta, to możesz wybrać się w stronę pustyni i odpocząć w oazie przy jeziorach Al Qudra. To idealnie miejsce do podziwiania zachodów słońca nad pustynią, oglądania w naturalnym środowisku takich zwierząt jak flamingi, łabędzie czy lisy pustynne, i spożywania pysznych posiłków w okolicznych Food Truckach. To miejsce jest oddalone kilkadziesiąt kilometrów od Dubaju, więc turyści raczej rzadko tu docierają. W większość przyjeżdżający nad jeziora Al Quadra to lokalni mieszkańcy, którzy pragną zaznać chwili relaksu i spokoju z dala od drapaczy chmur w mieście.

Lokalizacja: Al Qudra Lakes. Na miejsce najlepiej dotrzeć taksówką lub wynajętym samochodem.

Meena Bazaar

Tradycyjne bazary w Dubaju to najlepsze miejsca to zakupu wszelkiego rodzaju pamiątek, lokalnych przysmaków i produktów prosto z rąk rzemieślników. Najpopularniejszy jest zdecydowanie Gold Souk i jego okolice. Warto jednak wybrać się trochę dalej, do dzielnicy Bur Dubai i odwiedzić Meena Bazaar.

Meena Bazaar to mniej popularne miejsce na zakupy, a stanowi prawdziwą perełkę wśród targowisk w Dubaju. Ma wprawdzie swoją popularność wśród turystów, ale przede wszystkim bardzo dużo mieszkańców Dubaju tu przychodzi na zakupy. Ten bazar zwany jest „Małymi Indiami”. Kolorowe sklepy z widokiem na Dubai Creek oferują tradycyjne tkaniny, biżuterię, złoto i inne kruszce. Znajdziesz tu pełno odzieży typowej dla Azji Południowej i wiele innych akcentów z tego regionu świata. Za kilka dirhamów możesz kupić tu lokalne przysmaki. Warto spędzić w okolicy rynku Meena Bazaar wieczór, gdyż robi się tam wtedy niezwykle klimatycznie.

Lokalizacja: Meena Bazaar. Do bazaru można bez problemu dojechać metrem.

Tło: Florian Kriechbaumer – Own work, CC BY-SA 4.0

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.