Jak wynająć samochód w Dubaju?

Wynajem samochodu w Dubaju to nie jest pierwsza myśl, jeżeli zastanawiamy się nad transportem na miejscu. Wynajem auta w Dubaju może okazać się jednak dobrym pomysłem pomimo bardzo rozbudowanej i nowoczesnej komunikacji miejskiej.

Zobacz również: wyjazdy zorganizowane po Dubaju

Jak wynająć samochód w Dubaju?

Wynajem samochodu w Dubaju nie różni się niczym od tego, jeżeli chcielibyśmy go wynająć gdziekolwiek w Europie oraz większości świata. Opcje mamy trzy:


1. Wynajęcie samochodu poprzez lokalne wypożyczalnie – wtedy robimy to już po przylocie na miejscu, udając się do jednej z lokalnych i stacjonarnych wypożyczalni, warto ją wcześniej sprawdzić pod kątem opinii. Dobrym wyznacznikiem będzie Google.
2. Wynajęcie samochodu poprzez internetowych pośredników – w tym wypadku cena będzie najkorzystniejsza, lecz cały proces musimy zorganizować jeszcze przed wylotem do Dubaju.
3. Aplikacje do wypożyczania samochodów – to jest również wygodna i cenowo zbliżona propozycja do poprzedniej. Aplikacji do wynajmu jest sporo, zaczynając od UDrive, gdzie możecie wynająć samochód na godziny, do Careem, które będzie idealnym wyborem przy wynajmie na doby, a nie godziny.

Jakie atrakcje warto zwiedzić samochodem?

Oczywiście warto podjechać do Dubai mallu, wjechać na Burj Khalifa i to najlepiej w godzinach porannych. Warto również przejechać się na Palm Jumeirah, aby zrobić sobie zdjęcie na palmie oraz zobaczyć Atlantis The Palm oraz Atlantis The Royal.

Ale wypożyczając samochód na cały dzień najlepiej udać się do Ras Al Khaimah. Na miejscu jest pięknie położona restauracja 1484 znajdująca się niedaleko najwyższego szczytu Emiratów, czyli Jebel Jais. Przed wjazdem do restauracji trzeba pamiętać, aby złożyć rezerwację. Bez niej nie da się wjechać na parking.

Więcej na ten temat – zwiedzanie Dubaju samochodem

Ogrom innych atrakcji, które warto odwiedzić samochodem znajdziecie też klikając tutaj – Atrakcje w Dubaju

Wynajem auta w Dubaju jest prosty, wygodny i daje bardzo dużo możliwości wyboru rodzaju oraz klasy samochodu. Od klasy ekonomicznej, po premium, która może kosztować nawet 5000 AED/dzień. No właśnie to teraz kwestia cen.

Fot: Lloyd Alozie, Unsplash

Fot: Damir Babacic, Unsplash

Ile kosztuje wynajęcie samochodu w Dubaju?

Koszty wynajmu samochodu w Dubaju zależą od różnych czynników, takich jak marka i model samochodu, okres wynajmu oraz dodatkowe usługi. Średnia cena wynajmu samochodu w Dubaju zaczyna się od 200 AED/dzień. Do tego tylko należy doliczyć ubezpieczenie, to zależy od klasy samochodu, ale można przyjąć, że od 300 zł za dzień można wynająć samochód na dobę.

Czy warto wynająć samochód w Dubaju?

Patrząc na powyższe plusy i minusy nadal twierdzę, że tak. Jeżeli nie na cały wyjazd to chociażby na 2 dni. Nie będziecie żałować.

Jakie dokumenty są niezbędne do wynajęcia samochodu w Dubaju?

Pamiętajcie, że wynajem auta w Dubaju wymaga posiadania odpowiednich dokumentów:

  • Prawo jazdy: Posiadanie międzynarodowego prawa jazdy jest zalecane, ale większość wypożyczalni akceptuje także krajowe prawo jazdy.
  • Dowód tożsamości: Paszport i dowód osobisty to dokumenty, które będą wymagane podczas procesu wynajmu.
  • Karta kredytowa: Wiele firm wymaga przedstawienia karty kredytowej na czas wynajmu. Na karcie musi być wystarczający limit, aby pokryć ewentualne opłaty związane z uszkodzeniem samochodu, dodatkowo karta musi należeć do osoby, która wynajmuje samochód.

Jakie są ograniczenia wiekowe dotyczące wynajmu samochodu w Dubaju?

W większości przypadków minimalny wiek wynajmującego wynosi 21 lat, ale aby wynająć samochód luksusowy lub sportowy, może być wymagane ukończenie 25 lat. Ponadto, niektóre firmy mogą pobierać dodatkową opłatę od kierowców poniżej 25 roku życia.

Autor:

Maciej Tyl

Pasjonat podróży, w wolnej chwili lubi nurkować, przeczytać podróżniczą książkę lub porobić zdjęcia. Jego marzeniem jest móc podróżować po całym świecie, łącząc tą pasję z pracą.