Jak ubrać się do meczetu w Abu Dhabi?

Jeżeli planujecie wybrać się do meczetu i to nie tylko w Abu Dhabi to musicie przestrzegać zasad dotyczących ubioru. Strój do meczetu jest na tyle istotny, że w przypadku nieprzestrzegania zasad nie wejdziecie do środka. Dlatego tak ważne jest to, aby wiedzieć jak się ubrać do meczetu w krajach arabskich.

Czytaj również: Dubaj – fakty i mity

Ubiór meczet

Planując strój do meczetu trzeba pamiętać, żeby był on skromny. Mężczyźni oraz kobiety powinny nosić długie spodnie i zakrywać ramiona. W kwestii butów nie ma ograniczeń, lecz tutaj również postaw na skromność. Dodatkowo kobiety muszą mieć zakrytą głowę, w grę nie wchodzą również buty na obcasie. Jeżeli posiadacie tatuaże to również trzeba je zakryć.

Ubiór meczet:

  • długie spodnie
  • zakryte ramiona
  • zakrycie głowy przez kobiety
  • zakryte tatuaże

Oczywiście pamiętajcie o skromnych ubraniach, które spełnią powyższe wymogi. Nie wypada założyć koszulki jaskrawej, wielokolorowej, z obraźliwymi napisami, spodnie niech nie przylegają do ciała niezależnie od płci.

Co zrobić, gdy nie masz takich ubrań?

Podczas podróży do Dubaju rzadko zabieramy ubrania, które spełnią wszystkie z powyższych wymagań, bo przecież jeżeli nie zakładamy z góry wejścia do meczetu to bluza i długie spodnie poza wylotem w przedziale od grudnia do lutego, mogą zostać w domu.
Na to też są rozwiązania, oczywiście jest możliwość zakupu ubrań na miejscu, które będą spełniały wymagania. Jest jeszcze prostsze i tańsze rozwiązanie. Można wynająć tradycyjny ubiór arabski:

  • Kandura męska
  • Abaja damska

Taki strój można wynająć bezpośrednio u nas podczas dokonywania rezerwacji wycieczki do Abu Dhabi. Jeżeli jednak jedziecie do meczetu na własną rękę to też nie ma problemu. Stroje są dostępne również bez kompletu z wycieczką.
Zarezerwuj wycieczkę do Abu Dhabi i zarezerwuj strój

Czy każdy może wejść do meczetu?

Tak, każda osoba, która spełnia wymagania dotyczące ubioru może wejść do meczetu. Pamiętacie tylko, żeby wewnątrz nie zakłócać spokoju wiernych podczas modlitwy. Warto też wyciszyć telefony komórkowe oraz nie rzuć gumy wewnątrz.

Oczywiście zasady będą dotyczyły większości meczetów, Więc strój do meczetu w Dubaju będzie taki sam. Ubiór

Autor:

Maciej Tyl

Pasjonat podróży, w wolnej chwili lubi nurkować, przeczytać podróżniczą książkę lub porobić zdjęcia. Jego marzeniem jest móc podróżować po całym świecie, łącząc tą pasję z pracą.