Abu Dhabi – pogoda

Abu Dhabi, stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich, słynie z gorącego i suchego klimatu, który dominuje przez większość roku. Pogoda w Abu Dhabi jest dosyć przewidywalna.  Leży na terenie pustynnym, co oznacza, że występują ekstremalnie wysokie temperatury i niewielkie ilości opady przez większość roku.

Marzy Ci się podróż do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich? Sprawdź naszą ofertę: Zwiedzanie Abu Dhabi i poznaj wszystkie najpiękniejsze miejsca w Abu Dhabi.

Fot: Wielki Meczet/Daniel Olah, Unsplash

Fot: Benedikt Blum, Unsplash

Abu Dhabi pogoda – styczeń

Pogoda w Abu Dhabi w styczniu jest idealna na przyjazd. Średnia temperatura w ciągu dnia wynosi 24 stopnie Celsjusza, a w nocy spada do 14 i można liczyć na 8 godzin słonecznych. Średnia temperatura wody to 22 stopnie i zachęca do ochłody. Jeżeli przyjedziesz w styczniu do Abu Dhabi i będzie padać, to będziesz mieć naprawdę pecha, bo w tym miesiącu średnio jest tylko jeden dzień deszczowy.

Abu Dhabi pogoda – luty

W lutym pogoda w Abu Dhabi również sprzyja przyjazdom w tym kierunku. W ciągu dnia słońce świeci około 8 godzin i termometry średnio pokazują 25 stopni, a w nocy temperatura spada do 15. Średnia temperatura wody spada w porównania do poprzedniego miesiąca o jeden stopień, czyli wynosi 21 stopni. Prawdopodobieństwo opadów się zwiększa, ale są to nadal tylko 2 dni deszczowe w ciągu całego miesiąca.

Abu Dhabi pogoda – marzec

W stolicy ZEA w marcu robi się coraz cieplej i jest to idealny moment na wakacje w tym kierunku. Średnia temperatura w Abu Zabi w ciągu dnia to 28 stopni i 8 godzin słonecznych. W nocy słupki rtęci pokazują średnio 17 stopni. Woda ma 23 stopnie, a wilgotność powietrza jest na poziomie 63%. Prawdopodobieństwo opadów w marcu jest najwyższe w porównaniu do całego roku, jednak to są nadal tylko średnio 3 dni deszczowe.

Abu Dhabi pogoda – kwiecień

Temperatura w Abu Dhabi w kwietniu znowu rośnie. Termometry w ciągu dnia średnio pokazują 33 stopnie, a w nocy 21. Względem poprzednich miesięcy możemy się spodziewać o godzinę dłużej słońca na niebie, bo już jest 9 godzin słonecznych. Średnia temperatura wody wynosi już 25 stopni, a w ciągu miesiąca może popadać deszcz przez 1 dzień.

Abu Dhabi pogoda – maj

Jeżeli nie lubisz bardzo wysokich temperatur  to jest ostatni dzwonek na wyjazd do Abu Dhabi przed latem. Średnia temperatura w Abu Zabi w ciągu dnia to już 38 stopni, a w nocy spada jedynie do 25. Jednak mamy już 11 godzin słonecznych a woda ma 27 stopni. Szanse na deszcz są bliskie zeru, w tym miesiącu raczej nie występują opady.

Abu Dhabi pogoda – czerwiec

W czerwcu temperatura w Abu Dhabi w ciągu dnia wynosi średnio 39 stopni, a w nocy termometry pokazują średnio 27 stopni. Raczej nie ma co się spodziewać, że po gorącym dniu będzie można wieczorem usiąść i się ochłodzić. Nawet woda w morzu ma już około 30 stopni Celsjusza. Jednak nie ma też co się zrażać, prawie w każdym hotelu są baseny, które są napełniane zimną wodą, a w pokojach jest klimatyzacja.

Abu Dhabi pogoda – lipiec

W lipcu zaczyna się okres urlopowy do Abu Dhabi dla osób, które uwielbiają bardzo wysokie temperatury. Jednak nie należy zapominać, żeby zachować ostrożność i dbać o odpowiednie nawodnienie oraz ochronę przed słońcem. Temperatura w ciągu dnia sięga średnio 40 stopni, a w nocy 29. Jest około 10 godzin słonecznych, a woda w morzu ma około 31 stopni.

Abu Dhabi pogoda – sierpień

Pogoda w Abu Dhabi w sierpniu jest bardzo podobna do tej w lipcu. W zasadzie prawie niczym się nie różni. Średnia temperatura w ciągu dnia to również 40 stopni, a w nocy 29. W związku z wysoką temperaturą powietrza, temperatura wody w morzu podnosi się do 32 stopni.

Fot: Juan Camilo Guarin, Unsplash

Fot: Jonatas Tinoco, Unsplash

Fot: Mitesh, Unsplash

Fot: Anshul Hari, Unsplash

Abu Dhabi pogoda – wrzesień

Wrzesień to ostatni miesiąc emirackiego lata i bardzo wysokich temperatur. Termometry w ciągu dnia średnio pokazują 39 stopni, a w nocy 27. Średnia liczba słonecznych godzin wynosi 10 dziennie, a woda nadal utrzymuje około 32 stopni.

Abu Dhabi pogoda -październik

W październiku zaczyna się okres stopniowego ochładzania. Średnia temperatura powietrza wynosi 35 stopni, a w nocy spada do 23. Opady deszczu raczej nie występują, temperatura wody wynosi około 30 stopni, a wilgotność powietrza utrzymuje się na poziomie 64%

Abu Dhabi pogoda – listopad

W listopadzie w Abu Dhabi temperatury w ciągu dnia wynoszą około 30 stopni. W nocy się dość mocno ochładza, bo termometry pokozaują około 17 stopni.  Temperatura wody jest nadal wysoka, utrzymuje około 27 stopni i raczej nie powinny występować opady deszczu.

Abu Dhabi pogoda – grudzień

Pogoda w grudniu w Abu Dhabi jest idealna na zwiedzanie. W ciągu dnia słupki rtęci pokazują średnio 26 stopni, a po zmroku około 16. Woda jest przyjemnie ciepła o średnij teperaturze 25 stopni. Prawdopodobieństwo opadów deszczu odnotowuje się na około 1 dzień w ciągu całego miesiąca.

Kiedy najlepiej lecieć do Abu Dhabi?

Nie ma najlepszego miesiąca na podróż do Abu Dhabi. Wszystko zależy od Twoich preferencji i czego oczekujesz od swojego wyjazdu. Abu Dhabi czeka, by odkryć swoje piękno przez cały rok, zapewniając niezapomniane doświadczenia dla wszystkich podróżnych.

Czytaj również: Czy Abu Dhabi jest drogie?

Autor:

Maciej Tyl

Pasjonat podróży, w wolnej chwili lubi nurkować, przeczytać podróżniczą książkę lub porobić zdjęcia. Jego marzeniem jest móc podróżować po całym świecie, łącząc tą pasję z pracą.