W ciągu roku, 25-letni Brytyjczyk Charlie Hammerton przeżył śmierć przyjaciela, matki biologicznej oraz adopcyjnej. Traumę leczy podróżami. Towarzysz? Udomowiona fretka!
Zdjęcie: Facebook
Brzmi to nieprawdopodobnie, ale pochodzący z Falmouth w Kornwalii Hammerton faktycznie ma niewyobrażalny bagaż dramatycznych doświadczeń, a ukojenie znalazł w podróżach ze swoim pupilem. Mężczyzna zrezygnował z pracy lotnika w elitarnych brytyjskich sił powietrznych RAF, sprzedał 3 samochody i prawie cały swój majątek, aby z kwotą dokładnie 19 585 funtów ruszyć w świat.
Rozpoczynając od koła podbiegunowego, a kończąc w południowych Włoszech, Charlie wraz ze swoją fretką o imieniu Bandytka w ciągu 8 miesięcy zwiedził 11 państw.
— [To] najbardziej niesamowite doświadczenie w życiu, które było całkowicie wyzwalające. Goniliśmy słońce na całym świecie i rozbijaliśmy obozy pod gwiazdami w niesamowitych miejscach. To było piękne i doświadczyłem tego z moją najlepszą przyjaciółką. Mam teraz mniej pieniędzy, ale jestem znacznie bogatszy jako osoba – wyznaje Brytyjczyk.
Hammerton zaadoptował fretkę w 2015 roku i od tej pory są nierozłączni – towarzyszyła mu zarówno w czasie treningów w RAF, jak i w okresie myśli samobójczych po stracie najbliższych.
– To był dla mnie trudny czas. Kilka razy myślałem o samobójstwie. Nie wiedziałem, gdzie się zwrócić. Wykonanie tego, co zrobiłem, wymagało ode mnie dużej odwagi. W tym czasie mieszkałem w ładnym mieszkaniu, miałem dobrą pracę i miałem trzy samochody. Ale to wszystko nie miało dla mnie żadnego znaczenia. Postanowiłem pozbyć się wszystkiego i wyruszyć gdzieś z Bandytą – przyznaje.
Biologiczna matka mężczyzny, Jane, marła w marcu 2017 roku po chorobie neuronów ruchowych. Następnie odszedł przyjaciel mężczyzny – Will (prawdopodobnie po przedawkowaniu narkotyków). Ostatnią tragedią była śmierć na skutek zawału serca jego adopcyjnej mamy Samanthy.
Charlie zaangażował się również w działalność charytatywną. Pomagając organizacji działającej na rzecz chorób neuronów ruchowych, przebył wraz z Bandytką cały Mur Hadriana. W ramach akcji uświadamiającej skalę uzależnień od narkotyków przejechał aż 64,3 km deskorolką przez Londyn.
Teraz Hammerton prowadzi prelekcje w szkołach w całej Wielkiej Brytanii na temat budowania pewności siebie i poczucia własnej wartości. W listopadzie 2018 roku wydał książkę Before Our Adventures.
Swoje podróże relacjonował na stronie Adventures with Charles Hammerton.
Zdjęcie: Instagram
Źródło: Wirtualna Polska/ Good News Network