Władze Rzymu: „U nas bezpiecznie, zapraszamy!”

Rzym robi co może, by podnieść się z kryzysu. Burmistrz miasta, Virginia Raggi, zapewnia w mediach, że turyści mogą czuć się w mieście bezpiecznie, a na ich przyjazd z utęsknieniem czekają gospodarze, restauratorzy, sklepikarze, taksówkarze i inni pracownicy sektora turystycznego.

Władze Rzymu zapewniają, że turyści mogą czuć się tu bezpiecznie i korzystać z wielu atrakcji, fot. Unsplash

Już 3 czerwca, po 2-miesięcznym zamknięciu granic, Włochy wracają do życia…. i liczą na to, że turystyka znowu rozkwitnie. Obywatele państw europejskich będą mogli przybyć do Włoch bez obowiązku poddania się kwarantannie.

Co spotkają na miejscu? Na razie jeszcze nie to samo, co przed pandemią. W historycznym centrum miasta część lokali i sklepów pozostanie jeszcze zamknięta z uwagi na to, że koszty ponownego uruchomienia przy trudnym do przewidzenia ruchu turystów są dla właścicieli zbyt duże.

Burmistrz ma jednak nadzieję, że kampania medialna, ukazująca Rzym w pozytywnym świetle, wkrótce odmieni tę sytuację.

Źródło

Autor:

Natalia Bednarz

Z wykształcenia filozofka, PR-owiec i trenerka, z zamiłowania copywriterka, dziennikarka i miłośniczka podróży, szczególnie niskobudżetowych. Zakochana w klimacie, kinie i smakach Sycylii. Chętnie przemierza polskie Beskidy, gdzie ładuje baterie na kolejne pracowite dni.