Ważna zmiana na katowickim lotnisku. Punkty testowe przed kontrolą graniczną zostają zawieszone

Zarząd Portu Lotniczego Katowice-Pyrzowice zawiesi od 6 stycznia br. działalność punktów testowych w kierunku COVID-19 na hali przylotów Terminala C przed kontrolą graniczną. Punkty te będą zamknięte do odwołania.

Port Lotniczy Katowice-Pyrzowice, foto: Frees/ Wikimedia

Jak wynika z informacji przekazanej przez biuro prasowe katowickiego lotniska, punkty testowe przed kontrolą graniczną zostaną zawieszone z powodu ,,braku wytycznych dotyczących postępowania z pasażerami, którym z przyczyn formalnych Straż Graniczna odmówiła wstępu na terytorium Rzeczypospolitej”.

Testy będzie można dalej wykonać na parkingu P1 przed Terminalem C, a także na terenie hotelu Moxy.

Przypominamy, że od 15 grudnia wszystkie osoby podróżujące z terenów nienależących do strefy Schengen i Unii Europejskiej muszą posiadać negatywny wynik testu PCR lub antygenowy na koronawirusa, wykonany w ciągu 24 godzin przed przekroczeniem granicy. Badanie na obecność COVID-19 można również wykonać na lotnisku do 3 godzin od momentu przekroczenia polskiej granicy. Z kwarantanny zwolnione są również dzieci do 5. roku życia.

Z kolei osoby przybywające z krajów Schengen oraz z Irlandii, Chorwacji, Cypru oraz Bułgarii są zwolnione z samoizolacji po przedstawieniu zaświadczenia o przejściu szczepienia, potwierdzenia statusu ozdrowieńca lub po okazaniu negatywnego wyniku testu na koronawirusa, wykonanego w ciągu 48 godzin przed wylotem. Kwarantanna nie obejmuje również dzieci do 12. roku życia, podróżujących z rodzicem lub opiekunem prawnym, którzy przyjęli szczepienie bądź posiadają negatywny wynik testu na COVID-19.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.