W Zakopanem zabraknie znanego misia: nie żyje Andrzej Worwa

W wieku 83 lat zmarł pan Andrzej Worwa. Znany był ze wcielania się w postać misia z zakopiańskich Krupówek. To z nim robiono słynne pamiątkowe zdjęcia.

Zdjęcie: Tygodnik Podhalański

Miś z Krupówek był postacią wręcz kultową. Pan Andrzej należał do ikon Tatr. Jego wizerunek pojawiał się zarówno na dużym, jak i małym ekranie np. w kryminale “Przepraszam czy tu biją” z Janem Himilsbachem oraz polsatowskim serialu „Szpilki na Giewoncie”, gdzie w rolę misia z Tatr wcielił się Bartłomiej Topa.

Mimo prób podważenia rangi białego misia z Krupówek (chociażby spacerującym po Zakopanem Lordem Vaderem), pan Andrzej był jedyny w swoim rodzaju. Mieszkańcy Zakopanego są zgodni, że skoczyła się pewna epoka.

Pogrzeb pana Andrzej Worwy odbył się 18 września 2019 roku o godzinie 14:00 w Kaplicy Cmentarnej w Leśnicy. Zmarł 15 września w wieku 83 lat.

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Interesuje się piłką nożną oraz - co nie może dziwić - ekonomią. Jego marzeniem jest zwiedzić Azję, a także przejechać legendarną Route 66.