Samolot Austrian Airlines uszkodzony przez grad

Samolot A320 należący do linii Austrian Airlines, lecący z Palma de Mallorca do Wiednia, został uszkodzony przez grad podczas zbliżania się do lotniska w Wiedniu. Mimo znacznych uszkodzeń nosa maszyny i okien kokpitu, piloci bezpiecznie wylądowali, a żadna osoba na pokładzie nie odniosła obrażeń.

Podczas zbliżania się do lotniska w Wiedniu, samolot A320 Austrian Airlines napotkał potężną burzę gradową. Grad o dużej sile spowodował znaczne uszkodzenia nosa maszyny oraz okien kokpitu. W obliczu niebezpiecznych warunków pogodowych, załoga samolotu zdecydowała się na wezwanie pomocy o kodzie „Mayday”.

Uszkodzenia samolotu Austrian Airlines po burzy gradowej

Pomimo trudnych warunków atmosferycznych i uszkodzeń, piloci zdołali bezpiecznie wylądować na lotnisku w Wiedniu. Austrian Airlines potwierdziły, że żadna osoba na pokładzie nie odniosła obrażeń. Profesjonalizm załogi oraz szybka reakcja na sytuację kryzysową zapewniły bezpieczeństwo pasażerów i załogi.

Obecnie zespół techniczny Austrian Airlines dokładnie ocenia zakres uszkodzeń samolotu. Przewoźnik podkreślił, że takie incydenty, choć rzadkie, są traktowane z najwyższą powagą. Technicy będą pracować nad przywróceniem maszyny do pełnej sprawności, aby jak najszybciej mogła wrócić do eksploatacji.

Źródło: edition.cnn.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.