Rosja łagodzi ograniczenia wjazdowe dla mieszkańców niektórych krajów

Od 9 listopada Rosja złagodziła ograniczenia dotyczące wjazdu z niektórych krajów. Bezpośrednie loty są teraz dozwolone dla podróżnych m.in. z Holandii, Norwegii, Słowenii i Szwecji.

Moskwa, foto: Alex Zarubi/ Unsplash

Rosyjskie władze postanowiły poluzować restrykcje dotyczące podróżowanie dla osób przybywających z Holandii, Bahamów, Iranu, Omanu, Norwegii, Słowenii, Tunezji i Szwecji, Co więcej, Rosja umożliwiła podróżowanie także w pełni zaszczepionym osobom wracającym z Tajlandii.

Obecnie wszyscy podróżni przybywający drogą lotniczą do Rosji, w tym zaszczepieni muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR na COVID-19, wykonany nie później niż 72 godziny przed przybyciem do kraju, a także wykonać drugi taki test w ciągu pięciu dni po wjeździe. Zagraniczni podróżni muszą również wypełnić specjalny formularz związany z przyjazdem, dostarczony przez linię lotniczą lub otrzymany zaraz po przybyciu do Rosji. Ponadto cudzoziemcy niebędący rezydentami muszą posiadać ważne ubezpieczenie zdrowotne obejmujące COVID-19.

Obecnie na terytorium Rosji pełną liczbę dawek przyjęło 34,7 proc. populacji. Z kolei jedną dawką zaszczepiło się prawie 59 mln osób, co stanowi ok. 41 proc wszystkich mieszkańców kraju.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.