Prezydent USA nie wróci do surowych restrykcji, nawet gdy wirus wróci

Prezydent USA nie zamierza „zamknąć” kraju nawet, gdy pojawi się druga fala zachorowań, którą eksperci prognozują na tegoroczną jesień. Do rezygnacji z surowych restrykcji epidemicznych zachęca także gubernatorów stanów. Wszystko po to, by ratować gospodarkę.

fot. Unsplash

Wizytując zakłady Forda w Michigan, Donald Trump ogłosił, że w przypadku ponownego wzrostu zachorowań, władze będą „gasić ogień, ale nie zamkną kraju”. Zdaniem prezydenta USA, w ostatnim kwartale 2020 krajowa gospodarka ma dźwignąć się z kryzysu, a rok 2021 będzie wspaniały.

Koronawirus jest dla Stanów Zjednoczonych wyzwaniem. To tu bowiem odnotowano jedną czwartą światowych zgonów z powodu koronawirusa. Aż jedna trzecia pochodzi ze stanu Nowy Jork. Prezydent Donald Trump zawiesił od dnia 23 kwietnia 2020 r. wjazd do Stanów Zjednoczonych dla cudzoziemców-imigrantów.

źródło

Autor:

Natalia Bednarz

Z wykształcenia filozofka, PR-owiec i trenerka, z zamiłowania copywriterka, dziennikarka i miłośniczka podróży, szczególnie niskobudżetowych. Zakochana w klimacie, kinie i smakach Sycylii. Chętnie przemierza polskie Beskidy, gdzie ładuje baterie na kolejne pracowite dni.