Połączenie LOT-u do Taszkentu opóźnione

Polskie Linie Lotnicze LOT nie wystartują z lotami do Taszkentu w zaplanowanym wcześniej czasie. Połączenie do stolicy Uzbekistanu opóźni się o prawie trzy tygodnie.

‚Franek’ on close final, Toronto-Pearson YYZ

Fot: BriYYZ from Toronto, Canada – LOT Polish Airlines Boeing 787-8 SP-LRF (1), CC BY-SA 2.0

W połowie zeszłego roku Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły uruchomienie pierwszej bezpośredniej trasy z Polski do Uzbekistanu. Maszyny narodowego przewoźnika miały latać z Warszawy do stolicy Uzbekistanu, Taszkentu, od 23 lutego 2024 roku. Z przyczyn nam nieznanych LOT opóźni inauguracje nowej trasy.

Z Warszawy do Taszkentu od marca 2024 roku

Pierwotnie połączenie z Warszawy do Taszkentu miało wystartować 23 lutego bieżącego roku. Z systemu rezerwacyjnego przewoźnika wynika, że nie odbędzie się ten lot, ani żaden inny do Uzbekistanu aż do 12 marca. Nowe połączenie ma zadebiutować 13 marca, czyli z prawie 3 tygodniowym opóźnieniem. Na początek trasa będzie wykonywana 3 razy w tygodniu, a od 4 kwietnia częstotliwość zostanie zwiększona do 4 lotów na tydzień.

Start lotów do Uzbekistanu do świetna okazja dla polskich turystów, aby poznać ten fascynujący kraj i region Azji Środkowej. Jest to też dobry punkt przesiadkowy dla Uzbeków, którzy wybierają się ze swojej stolicy do dalszych części Europy.

Źródło: system rezerwacyjny lot.pl

Tło: Dmitriy Efimov, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.