Kupiliście bilet przed 31 marca? Bezpłatnie zmienicie datę podróży!

Taką możliwość wprowadził LOT w związku z… wiadomo czym. Spadek zainteresowania podróżami wymusił na polskim przewoźniku pewien ukłon w stronę turystów. Jak wygląda procedura zmiany?

Zdjęcie: materiały źródłowe

Zobacz również: Ryanair: możliwość rezygnacji z biletu i zwrot pieniędzy

Zmianie podlegają bilety zakupione przed 31 marca na loty między 6 marca a 24 kwietnia. Zmiana musi zostać dokonana w obrębie tej samej klasy rezerwacji (np. z ekonomicznej na ekonomiczną). Nasza nowa data podróży musi przypadać na okres przed 31 grudnia 2020 roku. 

— Jeżeli pasażer wybierze datę rejsu, w której oryginalnie wybrana klasa rezerwacyjna nie jest dostępna, konieczne będzie uregulowanie różnicy wynikającej z aktualnie dostępnej taryfy – przekazały w dzisiejszym komunikacie Polskie Linie.

Nie jest jednak możliwa zmiana trasy naszej podróży. Wszystkie szczegóły lotu muszą być tożsame z pierwotnie zakupionym rejsem. Zmiany można dokonać poprzez formularz online, LOT Contact Center, a także za pośrednictwem wiadomości na Facebook-u (chat-bot LOT-u na Messengerze).

Na podobne kroki zdecydowała się również niemiecka Lufthansa. 

Źródło: BusinessInsider

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.