Dyrektorka linii LOT zwolniona! Powód? Krytyka personelu British Airways

Katarzyna Richter, dyrektor operacyjna polskich linii lotniczych LOT, straciła swoje stanowisko po tym, jak w mediach społecznościowych opublikowała wpis, w którym nie szczędziła słów krytyki załodze największego brytyjskiego przewoźnika.

Niezmierne oburzenie wzbudziły w kobiecie wygląd i ubiór kadry na pokładzie samolotu British Airways lecącego do Londynu. „Niewypastowane buty, dziury w rajstopach, opinający się mundur, podwójny podbródek, psujące się i nierówne zęby, fryzura w nieładzie. Jeśli o resztę obowiązków dbają jak o swój wygląd to… nie, nie poddam się efektowi aureoli i nie będę wyciągać wniosków dotyczących kompetencji zawodowych na podstawie wyglądu” – napisała autorka.

Tekst wywołał sporą burzę wśród internautów i wiele kontrowersji. Również załoga British Airways nie kryła swojego niezadowolenia. Do całej sytuacji odwołał się LOT. Biuro prasowe linii poinformowało, że wpis opublikowany na prywatnym profilu pani dyrektor jest niezgodny z obowiązującymi standardami przewoźnika. Dodano również, że takie zachowanie jest niedopuszczalne i nie może być tolerowane, dlatego też podjęto decyzję o zakończeniu współpracy z Katarzyną Richter.

zdjęcie: FTUS / Unsplash
Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.