We Francji upieczono 140-metrową bagietkę

We francuskiej miejscowości Suresnes lokalni piekarze upiekli tradycyjną bagietkę o długości 140 metrów. Najdłuższa bagietka świata trafi do Księgi Rekordów Guinnessa.

Proces robienia najdłuższej bagietki świata/ Fot: REUTERS/Stephanie Lecocq

O takim rekordzie świata powinno się mówić… na całym świecie. Jeśli uwielbiacie pieczywo, to jest to coś dla was. We Francji upieczono największą bagietkę na świecie. Rekordowe pieczywo powstało w miejscowości Suresnes, wyrobione przez lokalnych piekarzy. Dokładna długość bagietki wyniosła 140,53 metrów. Od razu trafiła ona do Księgi Rekordów Guinnessa.

Nowy rekord świata w długości bagietki

Taki rekord jest prawdziwie francuskim rekordem. Bagietka, symbol Francji większy niż żaden inny wpisała się już na stale w księgę światowych rekordów. Przy tym wyczynie pracowało aż 18 piekarzy, a całość zajęła im ponad 10 godzin.

Masz głód na super wakacje? Poleć do Dubaju z Podróże z Hubertem!

Źródło: www.lemondedesboulangers.fr/content/la-plus-longue-baguette-du-monde-est-francaise

Najdłuższa bagietka w historii ma dokładnie 140.53 metrów/ Tło: REUTERS/Stephanie Lecocq

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.