Ryanair poleci z Modlina do Kopenhagi

Irlandzki przewoźnik zwiększa swoją obecność na lotnisku w Kopenhadze, co poskutkuje otwarciem nowej trasy ze stolicy Danii do naszego kraju. Lotnisko Warszawa-Modlin zyska to połączenie, a Ryanair zwiększy też częstotliwość lotów z Kopenhagi do Krakowa i Gdańska.

Fot: Lotnisko w Kopenhadze/ 66 north, Unsplash

Ryanair zdecydował się na przeniesienie do swojej bazy na lotnisku w Kopenhadze dwa kolejne samoloty, które pozwolą mu na otwarcie kilku nowych tras i zwiększenie częstotliwości wykonywania już istniejących.

Beneficjentem większej ilości samolotów Ryanaira na duńskim lotnisku będzie Port Lotniczy Modlin, który zyska trasę do stolicy Danii od 29 października. Będzie ona wykonywana 3 razy w tygodniu: w poniedziałki, piątki i niedziele. Ostatni lot na ten moment będzie wykonany w piątek, 29 marca. Lot w jedną stronę będzie trwać około 1 godziny i 25 minut.

Dodatkowo Ryanair zwiększy częstotliwość lotów do dwóch polskich miast: do Krakowa i Gdańska. Do Krakowa loty będą się odbywać 5 razy w tygodniu od 30 października, a do Gdańska codziennie od 1 grudnia.

Źródło/ Tło: Carlos Coronado, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.