Chiny zniosły ostatnie restrykcje covidowe

Po prawie 4 latach Chińska Republika Ludowa zniosła ostatnie obostrzenie związane z pandemią Covid-19, czyli obowiązkowe okazanie negatywnego testu antygenowego po przylocie do Chin. Oznacza to, że do Państwa Środka możemy podróżować bez żadnych restrykcji.

Od 30 sierpnia 2023 roku turyści przylatujący do Chin nie będą już musieli okazywać negatywnego testu antygenowego na obecność Covid-19. To ostatnia z restrykcji, jaka obowiązywała jeszcze w Państwie Środka. Od początku września turyści mogą latać do Chin i przesiadać się w Chinach bez żadnych dodatkowych restrykcji.

To duża wiadomość, bo oznacza to, że w końcu będzie można przylecieć do Chin bez żadnych problemów, jak przed wybuchem pandemii. Chińska Republika Ludowa ma za sobą czas ostrej walki z Covid-19, ale Rząd Republiki uznał, że pobudzenie międzynarodowej turystyki jest już bezpieczne.

To świetna informacja dla każdego turysty, gdyż Chiny to piękne państwo i zdecydowanie warte odwiedzenia. Co więcej, Air China lata z Warszawy do dalszych części Azji w bardzo dobrych cenach i od teraz przesiadając się w Pekinie nie będzie trzeba posiadać ze sobą żadnych testów lub dodatkowych papierów.

Źródło/ Tło: Ling Tang, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.