airBaltic uruchomi połączenie z Krakowa do Wilna

Łotewskie linie lotnicze dość niespodziewanie wracają z lotami do Polski. Nowa trasa airBaltic połączy Kraków z Wilnem już od 3 maja 2024 roku.

Fot: Wilno/ Yevheniia, Unsplash

Można już oficjalnie potwierdzić, że będziemy mieli nowe połączenie lotnicze z Polski do Litwy i to jedną z najlepszych linii lotniczych w całym regionie. Kraków Airport przekazało na swoich mediach społecznościowych, że od 3 maja airBaltic uruchomi loty z krakowskiego lotniska w Balicach do Wilna. Będzie to jedyne połączenie z południa Polski bezpośrednio do stolicy Litwy i oficjalny powrót linii lotniczej airBaltic na nasz rynek lotniczy.

We wcześniejszych latach łotewski przewoźnik latał już z Polski na takich trasach jak: z Warszawy, Radomia i Gdańska do Rygi. Tym razem polecimy jednak z Krakowa do Wilna, dokładnie od 3 maja 2024 roku. Loty będą realizowane 2 razy w tygodniu: w piątki i poniedziałki. Połączenie będzie realizowane flotą Airbusów A320. Sam lot ma trwać około 1 godziny i 20 minut.

To nie jedyna nowa trasa ogłoszona w ostatnim czasie przez airBaltic. Łotewskie linie lotnicze polecą jeszcze z Rygi do:

  • Alicante, Tirany, Sofii, Lublany, Skopje, Kiszyniowa, Prisztiny, Pałągi, Amsterdamu

Co więcej, linia uruchomi też połączenia z Tallina na Maltę i do duńskiego Billund.

Źródło: airbaltic.com /Tło: Photo by Arthur Edelmans on Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.