Alkohol w Dubaju – gdzie go kupić?

Czy w Dubaju można kupić alkohol? Na ten temat narosło milion mitów. Jedni twierdzą, że można go kupić tylko w hotelach, drudzy, że nie można go dostać nigdzie, a trzeci, że można być za kupno alkoholu aresztowanym. Każda z tych wersji jest nieprawdziwa, a kupno alkoholu w Dubaju działa na podobnych zasadach jak w Skandynawii i jest w pełni legalne. Czy w Dubaju można pić alkohol? Gdzie w Dubaju kupić alkohol? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na pytania.

Photo by Francis John Contreras

Przykładowe ceny z African + Eastern

WAŻNE! DO KUPIENIA ALKOHOLU W DUBAJU NIEZBĘDNY JEST PASZPORT!

Po pierwsze i najważniejsze: W Dubaju można legalnie kupić i spożywać alkohol, warunkiem jest wiek minimum 21 lat. Oczywiście nie można spożywać alkoholu na ulicy i mocno pijanym zataczać się po ulicach, jeśli nie chce się mieć problemów z prawem. Alkohol można jednak kupić bez problemu i spożywać go w swoim apartamencie lub pokoju hotelowym (jeśli pozwalają na to zasady hotelu). Alkohol możesz kupić oczywiście w licencjonowanych barach, klubach, restauracjach czy hotelach, jednak dziś skupimy się na sklepach.

W Dubaju działają dwie firmy: African +Eastern i MMI i są to jedyne sklepy, w których można legalnie kupić alkohol w Dubaju. Ilość tych sklepów nie jest mała, jednak z roku na rok coraz mocniej wzrasta. Możesz tam kupić oczywiście piwa, wina, whisky i inne rodzaje alkoholi. Jest jeszcze The Cellar Door – Nakheel Mall na Palm Jumeirah, ale tutaj kupimy jedynie wino.

Lokalizacje sklepów MMI

Cennik MMI znajdziesz TUTAJ.


Lokalizacja sklepów African and Eastern

Cennik African + Eastern znajdziesz TUTAJ.

Źródło/ Tło: thedubaimall.com

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.