Gdzie można kupić alkohol w Dubaju?

O możliwości zakupu alkoholu w Dubaju narosło milion mitów. Jedni twierdzą, że można go kupić tylko w hotelach, drudzy, że nie można go dostać nigdzie, a trzeci, że można być za kupno alkoholu aresztowanym. Każda z tych wersji jest nieprawdziwa, a kupno alkoholu w Dubaju działa na podobnych zasadach jak w Skandynawii i jest w pełni legalne. Zapraszamy do poradnika po więcej szczegółów.

Photo by Francis John Contreras

Przykładowe ceny z African + Eastern

WAŻNE! DO KUPIENIA ALKOHOLU W DUBAJU NIEZBĘDNY JEST PASZPORT!

Po pierwsze i najważniejsze: W Dubaju można legalnie kupić i spożywać alkohol, warunkiem jest wiek minimum 21 lat. Oczywiście nie można spożywać alkoholu na ulicy i mocno pijanym zataczać się po ulicach, jeśli nie chce się mieć problemów z prawem. Alkohol można jednak kupić bez problemu i spożywać go w swoim apartamencie lub pokoju hotelowym (jeśli pozwalają na to zasady hotelu). Alkohol możecie kupić oczywiście w licencjonowanych barach, klubach, restauracjach czy hotelach, jednak dziś skupimy się na sklepach.

W Dubaju mamy dwie firmy: African +Eastern i MMI i są to jedyne sklepy, w których można legalnie kupić alkohol w Dubaju. Ilość tych sklepów nie jest mała, a z roku na rok coraz mocniej wzrasta. Możecie tam kupić oczywiście piwa, wina, whisky i inne rodzaje alkoholi. Jest jeszcze The Cellar Door – Nakheel Mall na Palm Jumeirah (Lokalizacja), ale tutaj kupimy jedynie wino.

LOKALIZACJE SKLEPÓW MMI (lokalizacja się wyświetli po kliknięciu):


LOKALIZACJA SKLEPÓW AFRICAN AND EASTERN (lokalizacja się wyświetli po kliknięciu):

Cennik African + Eastern znajdziecie TUTAJ.

Cennik MMI znajdziecie TUTAJ.

Źródło/ Tło: thedubaimall.com

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, freelancer i podróżnik. Największy fan Wietnamu i Formuły 1 pod słońcem.