Artystyczne atrakcje w Dubaju

Część naszego społeczeństwa to prawdziwe artystyczne dusze, a każdy artysta powinien móc rozwijać swoje pasje również na wakacjach. W Dubaju artyści mogą czuć się zadbani! Dla takich osób powstały artystyczne atrakcje w Dubaju.

Artystyczne atrakcje w Dubaju

Fot: spektakl La Perle by Dragone w Dubaju/ Hubert Pleskot

W tym artykule dowiesz się:

Podróż po artystycznych atrakcjach w Dubaju

Nowoczesne metropolie, małe miasteczka, czy miejsca na uboczu w towarzystwie natury – w różnych sceneriach artyści pozyskiwali swoje inspiracje. Duch miasta nie istnieje bez sztuki. To ona nadaje mu rytm i większy sens. Dzięki sztuce miasto staje się nie tylko miejscem przeżycia, biznesu i kariery, ale też miejscem do odczuwania, przeżywania emocji i rozwijania swojego umysłu. Dubaj bez sztuki nie byłby tym samym Dubajem – to moja opinia, ale wydaje mi się, że po tym artykule zgodzicie się ze mną. Zapraszam was w krótką podróż po artystycznych atrakcjach w Dubaju.

La Perle DXB – prawdziwy artystyczny spektakl

Spektakl La Perle DXB by Dragone to prawdziwe show, obok którego nie możesz przejść obojętnie. To peak artystycznych atrakcji w Dubaju i niesamowite przeżycie, zostające w pamięci na długie miesiące. To tu światowej klasy artyści zabiorą cię w niesamowitą podróż do świata sztuki. La Perle w reżyserii Dragone to widowisko w Dubaju, które już się odbiło szerokim echem na światowej scenie artystycznej. Spektakl odbywa się w specjalnie zaprojektowanej teatralnej sali w Al Habtoor City, zaraz obok dzielnicy Business Bay. Dojazd jest bardzo łatwy – to zaledwie 20 minut na nogach od stacji czerwonego metra Business Bay.

La Perle DXB jest mieszanką akrobatyki, sztuki cyrkowej i teatralnej, prezentowana przez utalentowanych artystów z całego świata. Spektakl łączy w sobie wodne efekty specjalne, zjawiskowe układy choreograficzne, wysokie skoki, widowiskowe akrobacje oraz niezwykłą grę świateł. Sprawia to, że La Perle to niezapomniane doświadczenie dla wszystkich poszukujących emocji i artystycznych wrażeń w Dubaju.

Show odbywa się zawsze w godzinach 18:30 lub 21:00 i trwa 90 minut. W niektóre dni show odbywa się o 16:00. Jak kupić bilety? Wejdź na naszą stronę i kup bilety na La Perle DXB by Dragone, największy artystyczny spektakl w Dubaju. Bilety w kategorii najniższej, czyli Bronze, od osoby dorosłej kosztują 270 zł. Można kupić bilet na wyższe kategorie.

Atrakcje turystyczne dla turystów Dubaj

Jeśli zastanawiasz się, jakie są jeszcze inne najbardziej artystyczne atrakcje turystyczne, jakie Dubaj ma do zaoferowania, to niżej znajdziesz skrótową listę:

 • Alserkal Avenue – była przemysłowa strefa w Dubaju, teraz ponad 40 magazynów przerobionych na galerię sztuki, studia tańca, modne kawiarnie i inne lokale kulturalne.
 • Sheikh Mohammed bin Rashid Boulevard – bulwar, położony niedaleko Burj Khalifa i Opery w Dubaju. Jest tu imponująca kolekcja rzeźb wielkoformatowych. Tu znajduje się słynna rzeźba  „Wings of Mexico” Jorge Marina.
 • City Walk – do kompleksu City Walk miejscowy deweloper zaprosił 15 wyjątkowych artystów, którzy pod inicjatywą „Dubai Walls” stworzyli wyjątkowe i innowacyjne dzieła, dekorujące i ozdabiające otaczającą przestrzeń.
 • La Mer – to promenada handlowa, położona przy plaży o tej samej nazwie, będąca siedzibą prawdziwej sztuki miejskiej. Znajdziesz tu imponujące graffiti i artystyczną atmosferę. Warto tu przyjść dla wyjątkowych, kolorowych obrazów na ścianach o przeróżnej tematyce.
 • Ulica 2nd of December Street w Dubaju – to ulica w dzielnicy Satwa, w Starym Dubaju, która jest atrakcją samą w sobie. Przez miejscowych nazywana jest „Dhiyafa Street”. Jest tu galeria sztuki na otwartym powietrzu, powstała z inicjatywy „Dubai Street Museum”. 12 artystów z całego świata namalowało tu 16 obrazów na budynkach. Widać je z ulicy, co czyni to tym bardziej wyjątkowym. Prezentują one bogatą historię i dziedzictwo kultury Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
 • Dzielnica historyczna Al Fahidi – dzielnica Al Fahidi jest kulturalnym sercem Dubaju. Praktycznie na każdym kroku można spotkać się tu ze sztuką. Spotkasz tu tradycyjną architekturę, typowe domy i dziedzińce dla ZEA, oraz wielkoformatowe obrazy. Najlepiej zwiedzić tę dzielnicę za dnia, aby móc podziwiać wszystkie jej artystyczne walory.
 • Wystawa DIFC Sculpture Park – wystawa mieści się w Dubai International Financial Centre, gdzie znajdują się najlepsze komercyjne galerie sztuki w Dubaju. Wystawa jest zazwyczaj otwarta od wiosny do jesieni. Można zwiedzić tu eksponaty o różnych motywach, ale poza otwarciem też można przyjść zobaczyć stałe instalacje, w tym „Pillar of Fortitude” Helidona Xhixhy.
Atrakcje turystyczne dla turystów Dubaj

Fot: Street Art w Dubaju/ Juliia Abramova, Unsplash

Zwiedzanie artystycznych miejsc w Dubaju

Fot: ozdoby uliczne w Dubaju/ Juliia Abramova, Unsplash

Zwiedzanie artystycznych miejsc w Dubaju

Zwiedzanie artystycznych miejsc w Dubaju to świetny pomysł na spędzenie czasu nie tylko dla prawdziwych artystów, ale też dla rodzin z dziećmi, par lub singli. W Dubaju można podziwiać rozwiniętą scenę street artu, chodzić na wystawy artystyczne, oglądać niesamowite instalacje artystyczne lub brać udział w festiwalach sztuki.

Scena street artu w Dubaju

W Dubaju działa prężnie rozwinięta scena Street Artu, która ciągle się rozwija i nie zamierza się zatrzymać. Sztuka uliczna w tym mieście to wyraz uczuć i myśli, a także przedstawienie bogatej historii i kultury Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Street Art ma rozświetlać ulicę i nadawać uśmiechu przechodniom. Z drugiej strony sztuka uliczna ma nadać koloru miastu, aby wspólna przestrzeń wszystkich mieszkańców Dubaju była przyjaznym i pięknie ozdobionym domem. Najlepsze miejsca do podziwiania street artu w Dubaju to City Walk, dzielnica Al Fahidi, murale w Alserkal Avenue, dzieła na Kite Beach, czyli malowidła na JBR (Jumeirah Beach Residence).

Wystawy artystyczne w Dubaju

Galerie sztuki, wystawy edukacyjne oraz kreatywne przestrzenie – to wszystko znajdziesz w Dubaju. Jeśli jesteś fanem sztuki, nie możesz przegapić takich artystycznych wystaw jak:

 • Arte Museum Dubai – wystawa znajduje się w Dubai Mall i jest wciągającym doświadczeniem artystycznym. 14 stref do odkrycia, immersyjne doświadczenia artystycznei wyjątkowa technologia cyfrowa pozwala odkryć na nowo świat przyrody.
 • Modern Mosaics: Echoes of Heritage – limotowana (jedynie w marcu) wystawa pop-up artystki Azaide. Hipnotyzująca prezentacja ze wciągającym stylem.
 • World Art Dubai – 10 edycja tej wystawy odbędzie się w maju i pozwoli odkryć wspaniałe dzieła sztuki lub nabyć coś dla siebie. Przystępne ceny, występy artystów na żywo i wiele, wiele więcej.

Instalacje artystyczne w Dubaju

Artystyczne wibracje w Dubaju są prowokowane przez wyjątkowe instalacje, dodające uroku i blasku temu miastu. Nowi, miejscowi artyści i światowej sławy osobliwości stworzyły w Dubaju specjalne instalacje artystyczne, które teraz turyści mogą podziwiać z zachwytem w oczach. Najsłynniejsze instalacje artystyczne w całym Dubaju znajdziesz na słynnym Sheikh Mohammed bin Rashid Boulevard. To tu znajdują się szeroko znane „Wings of Mexico Jorge Marina. Znajdziesz tu też takie instalacje jak „Camels” Donalda Greiga, czy „Together” syryjskiego artysty Lutfiego Romheina. Dzieła w tej przestrzeni są nawiązaniem do motywów bliskich sercu Jego Wysokości Szejka Mohammeda Bin Rashida Al Maktoum, wiceprezydenta i premiera ZEA oraz władcy Dubaju. Najważniejsze dla niego były zawsze: siły i znaczenie miejscowej społeczności, pustynny krajobraz okolic Dubaju i oczywiście, jak to dla władców w ZEA, jeździectwo.

Festiwale sztuki w Dubaju

Zwieńczeniem artystycznych atrakcji w Dubaju są festiwale sztuki. Festiwale odbywają się cyklicznie w Dubaju w różnych formach i są podzielone na różne tematyki. Oto najciekawsze ze wszystkich festiwali:

 • Sikika Art and Desing – coroczne wydarzenie artystyczno-kulturalne, odbywające się w historycznych dzielnicach Dubaju: Al Fahidi i Al Shindagha. Festiwal promuje lokalnych i regionalnych artystów, projektantów i twórcze talenty. Znajdziesz tu wyjątkowe wystawy, warsztaty, występy i inne kreatywne formy artystyczne. To platforma dla lokalnych artystów do zaprezentowania swojej twórczości i wypromowania się, ale także okazja dla lokalnych mieszkańców do spędzenia wspólnego czasu i docenienia sztuki.
 • Quoz Arts Fest – ten festiwal to połączenie elektryzującej muzyki na żywo, inspirujących instalacji artystycznych, bogatych o wartości edukacyjne warsztatów i wyśmienitych przysmaków kulinarnych z całego świata. Najbardziej znane oraz wschodzące talenty z całego regionu zjawiają się tu, aby pokazać swoje prace i talenty. Niezapomniane wrażenie z tego festiwalu znajdziesz na Alserkal Avenue w Dubaju.

Dubaj słynie z niezwykłych festiwali i wydarzeń, ich pełną listę znajdziesz w naszym wpisie – Festiwale w Dubaju – lista na 2024 rok

Instalacje artystyczne w Dubaju

Fot: festiwal Sikka Art and Desing/ @podrozniczakamila, Instagram

Tło: rzeźba w dzielnicy Business Bay w Dubaju/ Supriya Chauhan, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.