Zwiedzanie Tatrzańskiego Parku Narodowego bez obowiązku noszenia maseczek

Władze TPN poinformowały, że mimo wprowadzenia czerwonej strefy w powiecie tatrzańskim, na terenie parku nie ma obowiązku noszenia maseczek.

Zdjęcie: Piotr Guzik/ Unsplash

Początkowo nakaz zasłaniania ust i nosa miał obowiązywać również na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wczoraj po południu władze parku zmieniły jednak zdanie i ogłosiły, że osoby przebywające na terenach tatrzańskich szlaków nie będą musiały nosić maseczek. Mimo to, władze poprosiły o zachowanie dystansu społecznego, a tam gdzie wydaje się to niemożliwe, zarekomendowały zakrywanie ust i nosa.

Przypomnijmy, że od 3 października powiat tatrzański znajduje się w czerwonej strefie. Oznacza to, że osoby przebywające na tym terenie muszą nosić maseczki we wszystkich miejscach publicznych – nie tyczy się to TPN. Ponadto, ograniczenia obejmują bary i restauracje, które mogą działać tylko do godziny 22:00.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.