Żółte kartki za przewinienie w samolocie

Amerykańska linia lotnicza z Seattle wprowadza na swoje pokłady znany z piłkarskich boisk system kartkowy. Kara za ponowną niesubordynację może być jednak bardziej dotkliwa niż pauza w kolejnym meczu…

Zdjęcie: planet_fox/Pixabay

Pasażer nienoszący maseczki w samolocie i niestosujący się do uwag ze strony obsługi, będzie karany żółtą kartką. Dalsze nieposłuszeństwo w kontekście obowiązkowego zakrywania ust i nosa, skutkuje tymczasowym zawieszeniem możliwości korzystania z usług Alaska Airlines.

„Pokładowi arbitrzy” nie będą jednak bezwzględni dla wszystkich. Pasażerowie poniżej 2 roku życia, osoby ze stwierdzonymi medycznie problemami z oddychaniem oraz takie, które nie są wstanie samodzielnie nakładać i zdejmować maseczki, mogą podróżować bez niej.

Kto wie, czy nie będzie dochodzić do kontrowersji w ocenach przewinień przez pracowników linii lotniczej i czy pasażerowie nie będą domagać się weryfikacji VAR…

Źródło: Travel and Leisure

Autor:

Maciej Wiśniewski

Wielbiciel piłki nożnej i entuzjasta sportów walki. Fotoamator zaintrygowany sztuką filmową. W wolnych chwilach buszuje po wyszukiwarkach lotów.