Zmiany w połączeniu z Gdańska do Rzymu

Ryanair ogłosił istotne zmiany w połączeniu z Gdańska do Rzymu, które wejdą w życie od kwietnia tego roku. Linia lotnicza zdecydowała się na zmienienie miejsca docelowego na lotnisko Ciampino zamiast dotychczasowego portu Fiumicino.

Foto: Mathew Schwartz/ Unsplash

Zamiast tradycyjnego lotniska Fiumicino, podróżni będą korzystać z lotniska Ciampino. Zmiana ta wprowadza pewne korekty w trasie, co jest szczególnie ważne dla pasażerów planujących wizytę w stolicy Włoch.

Zgodnie z nowym planem, ostatni lot z Gdańska do lotniska Fiumicino odbędzie się 29 marca. Natomiast nowe połączenie z Gdańska do lotniska Ciampino wystartuje już 3 kwietnia. Pomimo zmiany portu, pasażerowie mogą być spokojni o utrzymanie dotychczasowej częstotliwości lotów, z dwoma rotacjami tygodniowo – w środy i soboty.

Zmiana portu docelowego może mieć pewne konsekwencje dla podróżujących z Gdańska do Rzymu, szczególnie dla tych, którzy planują przyjeżdżać do konkretnych rejonów stolicy Włoch. Przesunięcie operacji na lotnisko Ciampino może wymagać dostosowania planów podróży i logistyki po przylocie do Rzymu.

Źródło: ryanair.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.