Zmiany w podróżowaniu jednak niewielkie. Kwarantanna dalej obowiązuje

Dubaj 2022, pomocnik planowania – KLIKNIJ, aby włączyć

Zgodnie z rozporządzeniem wydanym 10 lutego, przepisy związane z powrotem do Polski z krajów Schengen i non-Schengen zmieniły się w niewielkim stopniu, w porównaniu z tym co ogłaszano na środowej konferencji. Oznacza to, że kwarantanna dalej będzie obowiązkowa dla pewnych grup osób przybywających do Polski.

Zdjęcie poglądowe: Oskar Kadaksoo/ Unsplash

Środowe informacje związane z luzowaniem ograniczeń związanych z podróżowaniem z pewnością niejednemu z Was sprawiły ogrom radości. Niestety, większość z nich okazała się nieprawdziwa!

Zgodnie z rozporządzeniem opublikowanym późnym wieczorem 10 lutego, okres kwarantanny został skrócony z 10 do 7 dni. Reszta ograniczeń związanych z podróżowaniem pozostaje bez zmian.

Oznacza to, że osoby zaszczepione i ozdrowieńcy przybywający z krajów należących do strefy Schengen, Unii Europejskiej i Turcji nie muszą wykonywać testu na koronawirusa. Te same grupy osób po przylocie z krajów spoza strefy Schengen, UE i Turcji muszą wykonać test, aby uniknąć wspomnianej wcześniej kwarantanny.

Z kolei osoby niezaszczepione wracające z dowolnego państwa na świecie muszą obowiązkowo zrobić test – nie wykonanie go wiąże się z przymusowym odbyciem kwarantanny.

Akceptowane są zarówno testy PCR, jak również antygenowe. Można je zrobić przed wylotem lub maksymalnie do trzech godzin po przekroczeniu polskiej granicy.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.