Zmarł Romuald Koperski, wybitny polski podróżnik

23 listopada 2019 r. w wieku 64 lat zmarł Romuald Koperski – pasjonat podróży, przewodnik i pionier wypraw samochodowych po Syberii, dziennikarz oraz fotograf.

zdjęcie: Mirosław Pieślak / newspix.pl

Był pomysłodawcą oraz organizatorem trzech edycji rajdu samochodowego „Transsyberia”, w tym trwającego 39 dni najdłuższego i najtrudniejszego rajdu samochodowego na świecie „Transsyberia – Gigant 2004” Atlantyk – Pacyfik – Atlantyk, liczącego 30000 km.

Napisał kilka książek -„Pojedynek z Syberią”, „Przez Syberię na gapę”, „1001 Obrazów Syberii”, „Syberia odyseja zimna”. Podróżnik był zakochany w Syberii, swoje przygody opowiadał na spotkaniach, wystawach fotograficznych.

Podróżnik odbył dziesiątki eksploracyjnych wypraw, m.in. w Jakucji, Ałtaju, Czukotce, Kołymie, polarnych rejonach Syberii.

Romuald Koperski interesował się również muzyką. W styczniu 2010 r. wykonał najdłuższy koncert fortepianowy na świecie, trwający 103 godziny i 8 sekund.

Źródło: onet.pl

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.