Oficjalnie: Zjednoczone Emiraty Arabskie znoszą restrykcje wjazdowe!

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez emirackie media, od 7 listopada wszystkie osoby podróżujące do tego kraju nie muszą już przedstawiać dowodu szczepienia czy negatywnego wyniku testu na COVID-19. Tyczy się to również podróży do Abu Dhabi.

Dubaj, foto: Ashim D’Silva/ Unsplash

Na ten dzień czekało wiele osób planujących podróż do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Od 7 listopada władze tego kraju zniosły wszystkie ograniczenia wjazdowe wprowadzone z powodu pandemii koronawirusa.

Obecnie, aby wjechać do ZEA nie trzeba posiadać dokumentu potwierdzającego odbycie szczepienia czy negatywnego wyniku testu na COVID-19. Tyczy się to również podróżowania do Abu Dhabi, które do tej pory prowadziło najbardziej restrykcyjną politykę covidową wśród wszystkich emiratów.

Jedyne ograniczenie, które zostało utrzymane związane jest z zakładaniem maseczek w placówkach medycznych – we wszystkich innych miejscach publicznych obowiązek ten został zlikwidowany.

Źródło, Źródło 2

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.