Zjednoczone Emiraty Arabskie wysłały do Ukrainy 30 ton pomocy medycznej

Dubaj 2022, pomocnik planowania – KLIKNIJ, aby włączyć

Biorąc pod uwagę sytuację na Ukrainie, emirackie władze po raz kolejny wyciągają pomocną dłoń. Kraj wysłał samolotem 30 ton pomocy medycznej w ramach akcji ratunkowej mającej na celu pomóc potrzebującym cywilom na Ukrainie.

Kilka dni temu informowaliśmy o przekazaniu przez rząd ZEA 5 mln dolarów pomocy humanitarnej dla Ukrainy. Teraz, władze tego kraju poszły o krok dalej i wysłały samolot wyposażony w pomoc medyczną dla cywili przebywających na terenie Ukrainy. Łączna waga przekazanej pomocy medycznej wyniosła 3 tony.

Samolot z zaopatrzeniem wylądował w Lublinie, gdzie został rozładowany, a zaopatrzenie przetransportowano dalej do Ukrainy.

Wysłanie samolotu z zaopatrzeniem medycznym i pomocą humanitarną jest częścią niezłomnego zaangażowania ZEA w zaspokajanie podstawowych potrzeb humanitarnych w konfliktach z udziałem ludności cywilnej, zwłaszcza kobiet i dzieci, oraz zapewnienie wszelkiej możliwej pomocy w pogarszającej się sytuacji humanitarnej – powiedział Salem A. Al-Kaabi, ambasador ZEA w Ukrainie.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.