Zjednoczone Emiraty Arabskie wprowadzają prawo zakazujące promowania narkotyków

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Zgodnie z nowym prawem obowiązującym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich osoby noszące lub umieszczające na samochodach naklejki z wizerunkami narkotyków mogą zostać ukarane karą grzywny lub więzienia.

Foto: David Rodrigo/ Unsplash

Dekret federalny nr 30 z 2021 r. w sprawie zwalczania narkotyków i substancji psychotropowych przewiduje karę dla każdego, kto posiada rzeczy, na których znajdują się grafiki lub napisy zachęcające do używania nielegalnych substancji.

Karą za nieprzestrzeganie nowych przepisów jest grzywna w wysokości od 5 tys. do nawet 50 tys. AED. W niektórych przypadkach osoby łamiące prawo mogą pójść do więzienia.

Komenda policji ZEA ostrzega przed tym zakazem, który dla pewnej grupy osób może wydawać się trywialny.

– Prawo zabroniło takich zachowań bezpośrednim artykułem w prawie. Ludzie powinni być tego świadomi. To, co jest dozwolone w innych krajach, niekoniecznie jest tutaj właściwe. Są kraje, które pozwalają na przykład na spożywanie określonej ilości narkotyków, ale w naszym kraju jest to przestępstwo – powiedział płk Abdullah Al Khayat, dyrektor Hemaya International Centre w Dubai Police.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.