Zjednoczone Emiraty Arabskie: Władze luzują niektóre restrykcje związane z COVID-19

Dubaj 2022, pomocnik planowania – KLIKNIJ, aby włączyć

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez emiracki Krajowy Urząd ds. Zarządzania Kryzysowego i Katastrof (NCEMA), od połowy lutego zostaną poluzowane niektóre obostrzenia dotyczące życia społecznego w ZEA.

Dubaj, foto: Omar Bakri/ Unsplash

Od drugiej połowy lutego na terenie ZEA wszystkie obiekty gospodarcze, handlowe i rozrywkowe będą mogły przyjmować nieograniczoną liczbę klientów – to samo tyczy się centrów handlowych i środków transportu. Wszystkie uroczystości, w tym wesela i pogrzeby również będą mogły się odbywać bez żadnych limitów.

Co więcej, dystans społeczny we wszystkich miejscach kultu, w tym również z Wielkim Meczecie Szejka Zajida w Abu Dhabi został skrócony do 1 metra.

Decyzja o złagodzeniu restrykcji została podjęta po przeanalizowaniu sytuacji epidemicznej w ZEA. Od 22 stycznia odnotowuje się tam spadek liczby dziennych zakażeń koronawirusem – 8 lutego stwierdzono tylko 1615 nowych przypadków zakażeń COVID-19.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.