Zjednoczone Emiraty Arabskie wchodzą w turystykę kosmiczną wraz z Jeffem Bezos’em

Rząd Zjednoczonych Emiratów Arabskim rozpoczął współpracę z firmą Blue Origin, należącą do Jeffa Bezos’a. Plan na współpracę polega na stworzeniu sektora turystyki kosmicznej w Emiratach.

Fot: Jeff Bezos/ Steve Jurvetson – CC BY 2.0/ Źródło

Bohaterem tych niesamowitych doniesień jest firma „Blue Origin”, prywatne przedsiębiorstwo przemysłu kosmicznego założone przez Jeffa Bezos’a, twórcę Amazona.

Według najnowszych informacji przytoczona firma ma być zainteresowana utworzeniem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich na pustyni portu kosmicznego do lotów suborbitalnych.

W zeszłym tygodniu w Dubaju odbywał się Międzynarodowy Kongres Astronautyczny, podczas którego Minister Gospodarki ZEA i wiceprezes „Blue Origin” mieli dogadywać szczegóły projektu.

Według ustaleń współpraca pomiędzy rządem i zewnętrzną firmą miałaby przyśpieszyć rozwój gospodarczy państwa i zbudować program kosmiczny z prawdziwego zdarzenia, w tym mocno doinwestowana miałaby być turystyka kosmiczna.

Zjednoczone Emiraty Arabskie zatrudniają coraz większą ilość osób w przemyśle kosmicznym, a branża ta może stać się jedną z wizytówek państwa. Warunki do tego są idealne, ponieważ pod budowę stacji kosmicznej potrzeba trochę pustyni, więc realizacja planu może znaleźć swoje miejsce bardzo blisko Dubaju.

Informacje o najnowszych planach rządu Zjednoczonych Emiratów Arabskich ujawniło „The National”.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.