Zjednoczone Emiraty Arabskie przesuwają weekendy. Powodem chęć przyciągnięcia globalnych inwestycji

Od przyszłego roku w Zjednoczonych Emiratów Arabskich weekend zostanie przesunięty na sobotę i niedzielę. Władze tego kraju chcą w ten sposób przyciągnąć jeszcze więcej zagranicznych inwestycji.

The Dubai Mall, foto: mostafa meraji/ Unsplash

Obecnie wszystkie kraje arabskie stosują prawo, według którego każdy weekend przypada na piątek i sobotę. Niedługo jednak ma to się zmienić.

Od 1 stycznia 2022 roku władze ZEA mają wprowadzić zmiany w prawie, przyjmując 5-dniowy tydzień pracy od poniedziałku do piątku. Co więcej w piątek, który jest świętym dniem w islamie, praca ma się kończyć po 4,5 godz.

Zmiana ta to kolejny krok Zjednoczonych Emiratów Arabskich, w celu utrzymania statusu czołowego centrum biznesowego Zatoki Perskiej.

– To dopasuje ZEA do rynków globalnych i ułatwi międzynarodowym korporacjom prowadzenie biznesu – powiedział Nabil Alyousuf, dyrektor generalny International Advisory Group z siedzibą w Dubaju.

Jeśli chodzi o prywatne biznesy, to osoby zarządzające nimi będą mogły same decydować o dniach wolnych od pracy. – Sektor prywatny będzie miał swobodę decydowania o weekendzie – powiedział w wywiadzie dla Asharq TV Abdulrahman Al Awar, dyrektor generalny Federalnego Urzędu ds. Zasobów Ludzkich. Dodał również, że krajowe prawo przewiduje maksymalnie 48 godzin pracy tygodniowo i co najmniej jeden dzień wolny w tygodniu.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.