Zjednoczone Emiraty Arabskie organizują pomoc dla Pakistanu

Władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich wspólnie z mieszkańcami organizują pomoc dla Pakistanu. Kraj ten od kilku tygodni walczy z katastrofą powodziową, która według szacunków dotknęła nawet 33 mln ludzi.

Od końca sierpnia mieszkańcy Pakistanu walczą z obfitymi opadami deszczu, które doprowadziły do prawdopodobnie największej powodzi w historii tego kraju. Skutki żywiołu dotknęły około 33 mln ludzi, w tym wiele dzieci. Szacuje się, że prawie 1/3 kraju znajduje się obecnie pod wodą.

Na pomoc Pakistanowi ruszyło wiele organizacji pozarządowych i władz poszczególnych państw, w tym m.in. Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

W Dubaju została zorganizowana wielka akcja pakowania paczek dla osób dotkniętych powodzią w Pakistanie. W Expo City Dubai przygotowano do wysłania 30 tys. zestawów pomocy, w których znajdują się artykuły spożywcze i higieniczne, a także środki medyczne.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.