Zimowy rozkład Polskich Linii Lotniczych LOT

PLL LOT w sezonie zimowym zaoferują około 55 tysięcy rejsów. To o 11 proc. więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej. Polski przewoźnik zainauguruje dwa nowe połączenia dalekodystansowe do Azji.

LOT zwiększył częstotliwość lotów – samoloty częściej polecą do: Budapesztu, Berlina, Wiednia, Kluż-Napoki, Koszyc, Odessy, Tallina, Rygi, Kijowa, Stambułu, Toronto, Lublany i Nowego Jorku. W sezonie zimowym pasażerowie będą mogli także skorzystać z dodatkowych połączeń między Warszawą a Poznaniem, Lublinem, Zieloną Górą i Rzeszowem. LOT przywrócił także połączenie krajowe między lotniskiem na Okęciu a Bydgoszczą.

– Polskie Linie Lotnicze LOT w rozpoczynającym się w niedzielę 27 października sezonie zimowym, zaoferują ponad 54,5 tysiąca rejsów. To 11 proc. więcej niż w analogicznym okresie rok temu – można przeczytać w komunikacie spółki.

zdjęcie: Daniel Lim / Unsplash

Polski przewoźnik zainauguruje również dwa nowe połączenia dalekodystansowe – od 3 listopada bieżącego roku Boeingi 787 Dreamliner polecą do  Kolombo, a od 15 stycznia 2020 r. na lotnisko Pekin-Daxing w Chinach.

– Powiększamy nie tylko ofertę połączeń, ale także flotę LOT-u. Na przełomie października i listopada do floty dołączy 15. już Boeing 787 Dreamliner, mogący zabrać na pokład prawie 300 pasażerów w trzech klasach podróży. Dwa kolejne Dreamlinery wzmocnią naszą flotę już na wiosnę. Jednocześnie wciąż pracujemy nad dalszym rozwojem floty regionalnej – powiedział prezes PLL LOT Rafał Milczarski.

Ponadto LOT na okres zimowy zawiesił połączenia ze stolicy Polski, m.in do Splitu, Zadaru, Połągi, Puli, Warny i Korfu. Wstrzymane zostały też rejsy między Krakowem a Dubrownikiem i Bukaresztem, a także Rzeszowem i Nowym Jorkiem.

Lotniczy sezon zimowy będzie trwał do 28 marca 2020 roku. 

Źródło: PAP

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.